Miksi ihmeessä ei ole alkanut menkkoja vielkään.juhannuksena viimeks alko.paljo menny yli. :< pelkään pahinta.olen vielä niin nuori (22) vaikka 9 vuotta pia seurustellu miehenikanssa,mutta en ole valmis lapsia kasvattamaan,koko elämä vielä edessä.Auttakaa.onko normaalia?
menkkoja ei
vieläkään
4346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Periaatteessa voi olla joku hetkellinen hormonihäiriö, mikä on sinällään aivan normaalia. Pitäisi kuitenkin ensin sulkea raskausvaihtoehto pois, jos siihen on mahdollisuus (olet ollut yhdynnässä). Mikset tee raskaustestiä?
minä teen heti kun mahdollista,nyt on tosi outo tilanne menos,ei ole yhtään rahaa ostaa testiä ja lääkäreitä mä kammoan!
ja ensinnäkin halusin teiltä varmistaa jos tämä on normaalia kun 19.6 alko viimeksi menkat.kun emme mieheni kanssa olleet varmoja jos kondoomi meni rikki.jos sitä vaan jännitän.2pv ollut kauheita menkkakipuja mu ei vielkää ole alkanut.aivan kauhee paniikki menos.
Se on ihan yhtä todennäköistä, että tuo on joku tavallinen häiriö kuin se, että kyseessä on raskaus. Ei täällä kukaan pysty sanomaan kummasta on kyse ja siten varmistelemaan sinulle mitään. Pyydäpä mieheltä rahaa. Reilu viis euroa varmaan irtoaa ja enempää ei testiin tarvita. Luulis iteltäkin sen verran löytyvän. Taidat vaan yrittää välttää koko testin tekemisen.
kiitoksia vastauksistanne.menkat tosiaan alkoivat sitten 23 pv.onneks.testin tein 2 kertaa (yksi kotona ja si labras,lainasin sukulaiselta rahaa)ja näytti vahvaa negatiivista, ei tälläsellä palkalla paljo kätee jää.ku ei as.tuk saa,joten ootappa vaa ku huomaat että ei aina oo varaa ees 2€ juttuihinkaa enää.
Huolet on ohi.