liian hieno puku

vieraalla?

mistä tietää ettei vieras voi pukeutua liian hienosti? olen menossa mieheni serkun häihin ja minulla on tosi ihana puku jota voisi käyttää myös esim. omissa yojuhlissa. onkohan puku liian hieno häihin jonne olen menossa vieraaksi? mutta eikös häihin pukeuduta parhaimpiinsa?

3

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rouva O

      Alkavatko häät joskus iltapäivällä? Silloin kyseessä on päiväjuhla, jolloin ne kaikkein "hienoimmat" eli pitkät iltapuvut tykötarpeineen jätetään kyllä kaappiin.

      Naisen asu päiväjuhliin voi olla se perinteinen jakkupuku. Leninkikin käy, helma voi olla lyhyestä nilkkapituuteen. Päiväasun materiaali ei myöskään ole niin juhlavaa kuin ilta-asun. Häissä kokovalkoinen on varattu morsiamelle, käytti hän sitä tai ei, kokomusta taas on surun väri ja sitäkin vältellään yleensä häissä. Millainen se sinun ihana pukusi on?

      • turkoosi

        polviin ylettyvä mekko jossa on edessä vähän koristehelmiä. kangas on vähän jotain silkin tyylistä sileää.


      • Rouva O
        turkoosi kirjoitti:

        polviin ylettyvä mekko jossa on edessä vähän koristehelmiä. kangas on vähän jotain silkin tyylistä sileää.

        Leningin materiaali varmasti näyttää juhlavalta, mutta ei muuten mitenkään iltapukumaiselta kuulosta.

        Mielestäni voit hyvillä mielin pukeutua ihanaan mekkoosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1369
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      818
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe