vista vs xp

hei!
toimiiko 2-5v vanhat pelit/ohjelmat Vistassa?
vai olisiko viisaampi ottaa XP....
3285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...haluat "pelata varman päälle" niin hanki XP. Itselläni kuitenkaan Vistassa ei ole ainakaan toistaiseksi tullut peliä eteen joka ei toimisi.

Äänestä
  • onko 32 vai 64 bit systeemi?

    Äänestä

  • häälläväliä kirjoitti:

    onko 32 vai 64 bit systeemi?

    Jos haluat varmasti toimivan systeemin ja laitteillesi löytyy varmasti driverit, niin ehdottomasti 32 bit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jalluhasewain kirjoitti:

hei!
toimiiko 2-5v vanhat pelit/ohjelmat Vistassa?
vai olisiko viisaampi ottaa XP....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu