Milloin teillä koliikki (siis se oikea) alkoi? Ei siis mikään normaali pikkuvauvan itkuisuus esim. masuvaivojen vuoksi.
Koliikin...
4
1804
Vastaukset
- ...
noin 2 viikon iässä se varsinaisesti alkoi, vaikka sitä ennenkin oli aika itkuinen.
- alkoi...
2 viikon iässä ja kesti 2 vko vajaa 3kk ikäiseksi, 8vko siis yhteensä. Täyttä huutoa iltaisin (16-19 main alkoi ja kesti 23-02 vaihtelevasti) eivätkä lisämaito, Disflatyl, kanniskelu, hieronta, äidin ruokavaliomuutokset, tutut päivärutiinit tms. (kaikkea en muista nyt mainita) eivät auttaneet alkuunkaan. Iltahuutoisuus yksinkertaisesti vain loppui tuona mainittuna aikana kun veitsellä leikaten ja lapsi alkoi voimaan hyvin!:)
- äittyli85
meillä alkoi noin kuukauden ikäisenä..
- alkoi heti
Meidän neiti oli hiljaa ensimmäisen vuorokauden laitoksella (nälkää tietenkin itki) ja sen jälkeen huusi 24h vuorokaudessa 4kk ajan. Hän veti 4 tunnin välein 15 min torkut ja jatkoi sitten huutamista. Kaikkea kokeiltiin mikä vaan tuli mieleen ja mikään ei auttanut. 4kk iässä itku loppui kuin seinään ja neiti rupesi nukkumaan 12 tunnin yöunia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114379
- 793553
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843415Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223411Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273306- 762974
- 892933
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672855"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452810Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589