Raukkisten Korso

Takaisin tulee

Olin viikonloppuna Korson taksiasemalla grillijonossa ja näin kuinka 3-4 nuorta (20-30v.) jätkää hakkasi ja potki yhtä. Tilanne oli niin epäsuhtainen, että päätin "raukkiksena" kutsua apuja. Olin kuitenkin liian varomaton ja jouduin itse samaan "kyytiin" palatessani takaisin jonoon. Saapuneita poliiseja kutsuttiin "sioiksi" ja minä olin paha ihminen, kukaan ei tietysti nähnyt mitään. Vittu, onko Korso oikeesti täynnä paskoja luusereita?

11

2001

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jepujelis

      Oon huomannut samaa Korso on Kosovo = perässäkulkijoiden paikka. Paskaa porukkaa.

    • vituttaako?

      Antaa muiden tehdä mitä tekee, ja sinähän se paha ihminen olit ku soitit poliisit... ihan oikein että sait turpaas :)

    • jep jep

      Joo, asun itse täällä Korsossa. Ja luojan kiitos en keskustassa, vaan 2km päässä omakoti- rivitaloalueella.

      Itse olen näiden koko 6 vuoden aikana käynyt maistilla tossa "keskustasa" varmaan sen 4-5 kertaa ja melkein joka kerralla olen nähnyt tappeluita.

      Viimeksi yksi vatipää löi suutuspäissään ravintelin etuoven nyrkillä paskaksi, sai tietty hirvittävän haavan, ja silti tää idiootti juoksi ympäri ravintolaa veri lentäen kaverin perässä mitä olis pitäny vetästä turpaan. Koko paikka oli aivan veren peitossa.
      Sillon päätin että todellakin otan ne oluet kotona, saa toi Korson keskusta pitää hullunsa. Eikä tää nuoriso ole ainoat jotka siellä röttelöi, siellä pyörii myös nää omat etniset ryhmänsä. En tosiaan suosittele kellekkään korson keskustaa, siellä kyllä saa helposti nenäänsä kun väärään aikaan sattuu menemään.

      Mutta usko pois, muuten tää on hyvä paikka asua, kohan pysyy vaan poissa tosta keskustasta. Pääosinhan tää on just tätä omakoti- rivitaloaluetta.

    • 9mm

      Kannattaa pitää tuliase mukana kun sielläpäin liikkuu. Ammun ihan surutta jos kimppuun käyvät...Toivottavasti ei osu päähän sentään.

    • HHHOHOMOEM

      Et snägäri tappeluihin mitään helvetin poliiseja soiteta. Ambulanssi, jos häviäjä sen verta heikossa hapessa ottelun jälkeen...Korkeintaan.

      Jos käy sääliksi, niin ei muuta kuin sekaan vain, vaikka ei ei seisoskaan...Tämän takia joku raudanpätkä hyvä pitää mukana...Saa tilannetta tasotettua vaivatta ja viimeseks tietysti pääpalkinto.

      Mutta mutta, Korso on mielenkiintoinen paikka, en siellä pahemmin oleskele, koska se on muutenkin aika kuiva kolo. Tiedän sieltä ihmisiä, tosin en ketää snägäri riehujaa...Tai heidän uhriaan, viellä.

      Eikö se jo ole itsestään selvyys, että jos poliiseille sanoo kyllä, niin juoksentelet siellä sitten asiantiimoilta, joka sinulle edes kuulu (Elleivät hakkaa lapsia siellä, mutta mitä joku 5 vuotias snägäri jonossa tekisi). Eikä tosin voittajana kannata mennä takasin jonoon...Joku näkee aina, harmi vain että poliisit eivät ole sitä kuulemassa.

      Mutta mutta, tuossa kohtaan kannattaa aina vetästä sumuverho kehiin ja poliisien suojana paeta paikalta, koska siinä kohtaa kun luurinäppäintä painoit, niin koko helvetin omanarvontuntosi myit pois. =)

    • nuori korsolainen

      korso on kyl ihan paska paikka täynnä huumeita
      nim. nuori

      • Aina Nuori

        Korso on tosi siisti paikka täynnä huumeita.


    • hhhhhhhhhhhhh

      Korso(laiset) on Perseestä

    • street defence

      Tämän jutun opetus on: "*ÄLÄ PALAA TAKAISIN SNÄGÄRIJONOON".

    • AinaJaIkuisestiKORSO

      Jos toi oli sust raukkamaista nii mee kyntää peltoo takas landelle vitu spede. Korsos tapahtuu paljon pahempaakin, mut oppiihan pysymään ulkopuoliset poissa ;)

      • kosro 777

        Ou jee ,mullakin on huomenna sossupv ja sit pussikaljaa ja luetaan Aku Ankkaa äidin kanssa. Illalla lettuja ja jutellaan tulevaisuudesta. Äitin mukaan oli oikein että jätinkoulun kesken ja tatuoin otsaan AinaJa Ikuisesti KOrso. Tosin peilin kautta ja lukihäiriöisenä tekstistä tuli ANALISESTI Torso...mut jumankekka jos joku siitä snagari jonossa jossa odotan kiimaisesti Porilaista kaikilla mausteilla mainitsee niin pataan tulee ja sit huudan kovalla äänellä " vitu Spede":


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      200
      4333
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      100
      2872
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      21
      2835
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      91
      2643
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2347
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      53
      2275
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2107
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      20
      2062
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      86
      1976
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1971
    Aihe