Mitä mieltä?

Miltä Mena kuulostaa? Se taitaa olla tosi harvinainen nimi Suomessa..
8355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tänä vuonna kaksi lasta on nimetty Menaksi. Ihan ok kait.

Äänestä

se näyttelijä..hyvä näyttelijä onkin..ei huono,ihan ok.

Äänestä
  • Ei mitenkään ihmeellinen näyttelijä, tosin kovin montaa leffaa en ole nähnyt. Isän puolelta virolaisia juuria, kait.

    Äänestä

Öh! Sorry, makuasia, mutta minulle tulee Tena mieleen.

Äänestä
  • on nimessä Tena?

    Äänestä

  • vikaa sitten kirjoitti:

    on nimessä Tena?

    Ei kai mitään vikaa sinänsä. Tena-merkkinen naisten pissavaippa vain on olemassa.
    Ja toiseksi, en minä haluaisi olla nimeltään esim. Tampax.

    Äänestä

Bambi-elokuva. Mena on (luullakseni) se kaurisnaaras, jolle Bambin isä uskoi (aikoi uskoa) Bambin kasvatusvastuun.

Mut ihan kaunis nimi.

Äänestä

Menalla on menkat.

Parempia nimiä saa allakasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haaveilija kirjoitti:

Miltä Mena kuulostaa? Se taitaa olla tosi harvinainen nimi Suomessa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu