antakaa

osoitteita, kurdi miehen uskonnosta elämäntavoista,, kurdinaisen elämän tavaoista,, kiitos
1672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Alitolppa-Niitamo: kun kulttuurit kohtaavat.

Jos miehesi on vahvasti oman kulttuurinsa edustaja voi hänen olla vaikea ymmärtää että suomalainen nainen ei ehkä automaattisesti ryhdykään avioliitossa miehen palvelijaksi. Joidenkin miesten on mahdotonta hyväksyä että nainen nauttii samoja oikeuksia myös mielipiteiden lausumisessa ja oman elämän hallinnassa. Tutki ensin mies hyvin tatkkaan.
hänen täytyy olla hyvin edistyksellinen ja hyväksyä sinut myös oman kulttuurisi edustajana. Jos hänen mielestään vain hänellä on kulttuuri joka sitten peittää kaiken alleen ja eurooppa on synnin ja jumalttomuuden tyyssija, silloin olet vaikeuksissa hyvin pian.

Onnea yritykseen kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulle@ kirjoitti:

osoitteita, kurdi miehen uskonnosta elämäntavoista,, kurdinaisen elämän tavaoista,, kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu