Elikkäs.. Olen kuullut, että netistä näkisi Suomussalmen marjasuo kartat, että tietäisi mistä niitä lakkoja hakea.. Olisiko tietoa sivustosta?
marjametsä karttoja??
17
2055
Vastaukset
- tiijä
parhaat lakkasuot ja en täi pojille kerro
- Löytyypi
marjakartta-nimeltä vaikkapa Guukkelista...
- sudenveli
Olisko linkkejä..??
- niitä useampikin
sudenveli kirjoitti:
Olisko linkkejä..??
mutta enpä kerro. Kahtele suosi, mikäli et entuudestaan tiedä
- tämän naputtelet:
sudenveli kirjoitti:
Olisko linkkejä..??
www.kainuu.fi/ulkoilukartta. Teemavalikosta valitaan marjakartta.
- siihen
siihen karttaan lisätään niitä marjapaikkoja?
Minä laittaisn tuon naapurikylän ympäristön siihen kokonaan.
Olisipahan peräkammaripojilla silmänruokaa, kun thaitytöt pyllisteleisi aitovierillä.
Ties mihin johtaisi... - asijoita.
siihen kirjoitti:
siihen karttaan lisätään niitä marjapaikkoja?
Minä laittaisn tuon naapurikylän ympäristön siihen kokonaan.
Olisipahan peräkammaripojilla silmänruokaa, kun thaitytöt pyllisteleisi aitovierillä.
Ties mihin johtaisi...Voes siinä olla valintatilanne eessä jos metto oes puussa ja taityttö-poimija pyllistelisi puunjuuressa,kumman peräkammaripoika valihteisi.
Voisivat siihen karttaan lisätä metto ja teeripoikuveita,missä on nähty.Heleppo oesi syksyllä käyvä parempaan talteen ottamassa.
- varsin usautit
kun tiijät, miten kateelisia täällä ollaan marjapaikoistaan. Yritin muuten sivulle, mutten löytäny. Ennemmin löytää sen suon kuin kartan. mukavia marjareissuja!
- nuo kartat
noilla ohjeilla pitäisi löytyä. ainakin minä löysin, tosin aika paljon pitää klikkaila että
saa paikkoja näkyville. - sudenveli
nuo kartat kirjoitti:
noilla ohjeilla pitäisi löytyä. ainakin minä löysin, tosin aika paljon pitää klikkaila että
saa paikkoja näkyville.Juu kiitos niille muutamille positiivisille ihmisille jotka auttoivat minua tässä. En kylläkään etsi itselleni näitä tietoja vaan vähän vanhemmalle väelle kun pyysivät minua etsimään.
Mukavia marjareissuja ja loppu kesää kaikille! :) - GPS-paikannin
sudenveli kirjoitti:
Juu kiitos niille muutamille positiivisille ihmisille jotka auttoivat minua tässä. En kylläkään etsi itselleni näitä tietoja vaan vähän vanhemmalle väelle kun pyysivät minua etsimään.
Mukavia marjareissuja ja loppu kesää kaikille! :)mukaan ja akut täyteen virtaa.
Ja tietenkin toimiva kännykkä mukaan niin etsintäpartiot pääsevät vähemmällä.
- hillapoika
Etsihän kansalaisen karttapaikka ja hae sieltä vaikka Raate ja etsi lähiseudun suoalueita.
- P. Aholainen
Huomio! Huomio!
Raatteen marjapaikat ovat varattu!
Jos mieli tekee marjoja, menkää muualle.
- //////////
Kun thai-poimijoille jopparit etsivät valmiiksi marjapaikat ,niin missä näette niiden poimivan ,niin menkää sekaan tummaan vaan.Sieltä ne marjat löytyy.Tienvarressa niillä autot on parkissa. Siitä näkee jo,että marjapaikka on lähellä.Käyttäkää joppareiden ahneutta hyväksi,sillä kyllä teillä on oikeus poimia marjanne mistä haluatte,sillä suomalaisilla on jokamiehenoikeus marjastamiseen.Koskeeko tämä ko.oikeus thai-poimijoita olisi syytä selvityttää EU-n taholla.Mutta olkoompa miten tahansa,kun ei se ketään taida kiinnostaa suuresti.
- korvenkiro
Siitä vain valitukset tuomioistuimiin.
- jos ei meillekkään
tässä käy niin että ennenkuin lentokone heille noisee ,halla on vienyt kaikki marjat.
- ¤¤¤¤¤¤¤
mutta se ompi korkeimman kädes.Meillä ihmisillä on joskus tätä vaikea ymmärtää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815