On se kiva, kun kaveri on velkaa 70€. Hän ei vastaa puheluihin tai viesteihin. Ei ole ottanut yhteyttäkään... On se kumminkin sen verran iso raha mulle, että mä kyllä haluisin sen takasin. Voinko syyttää kaveria varkaudesta, jos hän ei vastaa puheluihin eikä viesteihin eikä myöskään ota yhteyttä? En tiedä miten voisin tavoittaa hänet... No voisin käydä ovisummeria kokeilemassa, mutta en sitten tiedä onko se vähän epätoivoista?
Mitä pitäisi tehdä?
Ihan kiva...
Nimetön
5
1002
Vastaukset
- ja ja
soittaa sitä ovisummeria.
- siitä että
Jos 70 eurolla pääsit eroon epäluotettavasta kaverista, se on halpa hinta.
- syyttää
Joo, syyttää voit vaikka eläimeen sekaantumisesta, mutta tyhmyydestä sakotetetaan.
Voi, voi!! - Korhosen Tiinaa metsästän
Kannattaa maksaa tuo velka. Muuten velkooja ottaa yhteyttä tahoon joka perii sinulta sitten velan lisäksi kaikki muut maksut.
- hehe..........................
Kannattaa luottaa niin hyvin ja sit ihmetellään ku ei saa omiaan pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk635454Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6083540SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872759"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241381Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141341Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183938