Mites tällä hetkellä, mikä on kohtuuhinta taxilla lentokentältä Sirkecin alueen hotelleihin? Entä hinta julkisella liikenteellä? Kuinka lähellä lentokenttää se metroasema on ? Onko hankala löytää? Missä kohtaa jäädään pois, pääteasemalla vai? Mites sitten siihen Tram:iin vaihto, onko niiden asemien välillä pitkäkin matka? Sujuuko vaihto helposti? Kulkeeko molempia sunnuntai-iltaisen vielä about 20:00? Kauanko matkaan menee noilla julkisilla ajopeleillä about? Kannattaako lähteä "seikkailemaan" vai onkohan viisasta ottaa vaan taxi, kertokaa kokemuksianne?
Lentokentältä Hotelliin..
VPK
1601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tässä linkki edelliseen vastaukseeni samanlaiseen kysymykseen http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000001816&posting=22000000036438553
Taksin hintaa en osaa arvioida, mutta minä olen käyttänyt metroa, lippu taisi olla 1,3 liiraa tms. Metroasema on suoraan lentokentän alla, löydät sen helposti. Myös ratikkapysäkki on mielestäni helppo löytää, ja ulkopuolella on aina paljon ihmisiä, joilta voi kysyä.