Kauhavalainen poikamies oli Turussa iskemässä naisia, ja saikin erään naisen houkuteltua mukaansa hotelliin. Kauhavalainen sanoi:
-Nyt annat, tai käy niinkuin Kauhavalla!
Nainen tästä pelästyneenä sitten antoi, ja aktin jälkeen kysyi pelokkaana:
-No kui siellä Kauhavalla kävi?
Kauhavalaispoika tähän hiljaisella äänellä:
-En saanu.
Kauhavan poikamies
7
8088
Vastaukset
- jokuliini
musta toi oli hyvä vitsi!!!!!
- KKK
paitsi että se on oikeasti kälviä se paikkakunta...
- no joo
Empä usko jotta kauhavalaasten tarttis Turkuhun asti lähtiä - kyllä se varmahan ollu käläviälääne..
- Pohojalaanen Tampereella
Kyllä se Käläviä on perkele!
Sanonta on notta KÄY NiiNKU KÄLÄVIÄLLÄ, joten sitte käy niinku Käläviällä.
Ja vitsi mänöö näin:
Miäs oli Kokkolassa ja siellä yhrellä penkillä istu akka, jolle miäs meni sanomahan: "Nyt parasta antaa pillua, ettei käy niinku Kälviällä!". Naine säikähtää ja lähtöö miehen mukana hotellille. Sitte ku miäs on saanu, uskaltaa akka kysyä notta: "Miten siä Käläviällä sitte kävi?". Miäs vastaa: "No perkele ku siällä mää en saanu!" - Ookko varma?
no joo kirjoitti:
Empä usko jotta kauhavalaasten tarttis Turkuhun asti lähtiä - kyllä se varmahan ollu käläviälääne..
Tässä nyt vähän tuntuu, että jos kauhavalaanen orottaa joltaki saavansa, niin sen toisaan täytyypi lähtä Käläviälle asti, mutta jos eres käläviälääset likat ei anna, niin seuraava paikka onkii sitte Turku tai Viron ilotalot.
- pilluhaukka69
Pohojalaanen Tampereella kirjoitti:
Kyllä se Käläviä on perkele!
Sanonta on notta KÄY NiiNKU KÄLÄVIÄLLÄ, joten sitte käy niinku Käläviällä.
Ja vitsi mänöö näin:
Miäs oli Kokkolassa ja siellä yhrellä penkillä istu akka, jolle miäs meni sanomahan: "Nyt parasta antaa pillua, ettei käy niinku Kälviällä!". Naine säikähtää ja lähtöö miehen mukana hotellille. Sitte ku miäs on saanu, uskaltaa akka kysyä notta: "Miten siä Käläviällä sitte kävi?". Miäs vastaa: "No perkele ku siällä mää en saanu!"Yritäkkö tarkootuksella vai vahingos kirjootit noin tyhmästi pohjanmaa murretta..Ei oikeen onnistu feikki
😀😃😄😆🤣😂.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104326
- 793523
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843365Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223331Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?263268- 742936
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim642817"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452790Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852579- 92522