Olen menossa naimisiin ensi kesänä ja olen jo hyvssä ajoin lähtenyt liikkeelle.. Haluaisin hunnun, jossa olisi vaaleanpunaisia tai persikan värisiä kukkia esim. ruusuja. Mistähän sellaisia huntuja saisi ja ylipäätään haluaisin nähdä kuvia, että näyttääkö se edes hyvältä.
Toinen kysymys on, että olen lyhyt 154cm. Jos vuorkaan hääpuvun, niin mitä helmalle tehdään, ettei se laahaa maassa, kun tuskin vuokrapukua lyhennetään minun mittoihin.. :)
Huntu, jossa ruusuja
morsmaikku85
1
267
Vastaukset
- eevaxl
ootko katsonut täältä:
http://www.bridaloutlet.se
Puvut on amerikkalaisia uusia, käyttämättömiä outlet-hääpukuja ja juhlapukuja. UPEITA!
Voit kysyä myös sähköpostilla ihan suomeksi, myyjä ja omistaja on suomalainen (sisareni).
Liike on Siljan terminaalin lähellä, eli risteilyltä ehtii.
(Kun muuttaa kruunut euroiksi (euro on n. 9 kruunua) melkein 10;llä voi jakaa hinnan, hinnat siinä 200 euron ympärillä, kalliimpia ja halvempia.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2305774Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394648KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104256Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123001Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1152952Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,732433Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212386Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1891648- 461619
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:231276