Haloota

matkalaiset. Onko joku ajellut viime päivien aikana Ruskealan suunnalla,jos niin onko näkynyt mustikan myyjiä? Tarkoitus olisi viikonloppuna
lähteä katsomaan tilannetta.
3420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Heti tullista mutkan jälkeen Venäjän puolella on mustikan, lakan, mansikan ja kanttarellin myyjiä tienvarret pullollaan. Ämpärit kannatta viedä mukana.
Tilanna eilen klo 17.00.

Äänestä
  • Kiitoksia sinulle.

    Äänestä

onko jollain asiallista tietoa ekinokokkitilanteesta Karjalan marjamailla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KarPr kirjoitti:

matkalaiset. Onko joku ajellut viime päivien aikana Ruskealan suunnalla,jos niin onko näkynyt mustikan myyjiä? Tarkoitus olisi viikonloppuna
lähteä katsomaan tilannetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu