Varrocin pankin alakerrassa on sellissä rahaa ym.Pääseekö sinne mitenkään?
Ja toinen kyssäri:
Miten sen kauppiaan Port Salimissa saa maksamaan takahuoneen siivouksesta?
Ja toinen kyssäri:
Miten sen kauppiaan Port Salimissa saa maksamaan takahuoneen siivouksesta?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tietääkseni sinne ei ole keinoa päästä, mutta luulisin että rahat saa leijutettua loitsulla itselleen. :P Jos vain omaa sen tarpeeksi suuren magictason.. En nyt mene tästä ihan takuuseen, kun en ole asiaan perehtynyt.
ekaan tiedän vastauksen. ne rahat ja muut hilut saa itelleen telekinetic crab-loitsulla ja magic taso 35 loitsuun.. :D
Ei kai niitä kannata ottaa kun nature rune maksaa enemmän kuin siinä maassa on rahaa, eikä sille voi tietääkseni tehdä töitä vaan yhdessä free questissa, en muista missä, pitää hakea pullo salakuljetettua rommia sieltä takahuoneesta. Ainoa tuollainen "työ" minkä tiedän on Karamjalla kun kerää banaaneja ja laittaa sinne laatikkoon niin saa 30gp mutta eihän sillä lailla oikeesti tienaa mitään ja se onkin vain siksi että pääsee pois sieltä karamjalta jos rahat unohtui.
Niitä kamoja saa sieltä varastosta telekinetic grabilla mutta ruby ringii et saa
otteko jotain vittun noobei jotai 30 lvl sellasel kerääte rahaa ite oon 101 lvl ja kerään rahat aviens
Vastaus ensimmäiseen:Huoneeseen ei pääse mutta telekinetic gräbillä johon tarvii 35magic saa taiouttua rahaa ja muuta paskaa sieltä.
Vastaus toiseen:Takahuoneeseen pääsee pirates treasure questin aikana.Kun olet salakuljettanut pullon sinne juttele kauppiaalle ja kysy voisinko saada työtä.Tarvit brown apron siihen.
sori korjaus siihen tarvii siis 33 magic ei 35
Eli ne jotka on portin toisella puolen, ei voi saada kuin telegrabilla. Kaikkea ei saa esim.ruby ring(ennen ainakin, pitäisi kokeilla myöhemmin)
Sinne huoneeseen, joka on kellari, pitää olla se valkoine apron eli samalainen, mikä on kauppiaalla. löytyy kalakaupan seinältä.