Koneeni jumahti niin pahasti etten pääse Windowsiin (XP) muuta kuin vikasietotilassa. Vikasietotilassa ei Outlook toimi/käynnisty. Windowsin uudelleen asennus on nyt edessä, jolloin tietysti myös koneella olevat postit tuhoutuvat. Tilin ollessa mallia POP ei posteja ole muualla tallessa millään palvelimella. Kuinka saisin tärkeät postini pelastettua koneelta ennen Windowsin uudelleen asennusta?
Outlookin postien pelastus
Lohduton
31562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Outlookin postitiedostot (.pst, .pab, jne) sijaitsevat käyttäjän profiilin alla olevassa Local settings - hakemistossa.
asema:\Documents and Settings\\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook
Varmuuden vuoksi kannattaa kopioida talteen koko Application data alihakemistoineen.
Osa tiedostoista voi olla piilotettuina, joten jos kopioit yksittäisiä tiedostoja, käännä piilotettujen tiedostojen näkyminen päälle kansion asetuksista ([x] Näytä piilotetut tiedostot).
Officen sivuilla kerrotaan mitä erilaisia tiedostoja Outlook tallentaa.
http://office.microsoft.com/en-us/outlook/HP030822101033.aspx
Outlook Express vaiko Office Outlook
Mulla vähän samanlainen ongelma.Pitäisi saada Officen Outlookista sähköpostiosoitteet jotenkin talteen. Missä ne osoitteet on?