Karjalan Lomakeskus

Pläääääähh

Onnettomin leirintäalue, missä koskaan olen käynyt. Ymmärrän, että kaikki ei voi toimia, jos on esim. remontti kesken, kuten esim. grillikatoksen suhteen.

Alueella piti olla pallokenttä, mutta löysimme pienen rankkarialueen kokoisen savikentän, jossa kasvoi heinää. Minigolf-kenttää ei ollut varmasti siivottu ainakaan tänä vuonna - 100%sti havujen peitossa. Sama tenniskentän suhteen.

Sulkiskenttää pystyimme sentään käyttämään. Ja toinen positiivinen asia, niin mökkimme edessä majaili kaunis kyy joka aamu.

Karjalan Lomakeskus sijaitsee siis Kesälahdella.

4

2626

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väärän valinnan

      Sehän oli se kauimmainen paikka siellä viimeisenä. Samaisessa kunnassa olisi ollut 3 muuta aluetta, mitkä kaikki ovat paljon siistimpiä ja paikat kunnossa. Kokeile vaikka Mäntyrantaa tai ruokkeen lomakylää seuraaavalla kerralla, niin et pety.

    • Koitereen helmessä

      Löytyy onnettomampi paikka. Respan ukko kiroaa ja potkii koiria. Vie airot piiloon ja käyttäytyy kuin hermokimppu. Mökit lahoja.

    • Saulistaja

      Olen käynyt ehkä neljä kertaa. Suosittelen. Mökissä kaikki tarpeellinen. Järvi harvinaisen puhdas. Taitaa olla kuitenkin nykyään venäläisomistuksessa.

      • Anonyymi

        Kukaan ei vastaa mistään ja kaikki laitteet hylätään niille sijoilleen, mihin ne sattuvat hajoamaan. Aivan sama meno kuin kolhoosissa ennen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      2576
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      985
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      54
      822
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      761
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      744
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      664
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      605
    9. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      68
      596
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      594
    Aihe