IHMEELLISTÄ,ETTÄ PUOLANKALAISET KUULEMMA TUOVAT KAMAA IITUKKAAN,KUN TAAS KAJAANILAISET VIEVÄT PUOLANGAN KIRPPARILLE.SIELLÄ SAA KUITENKIN 10E 6PV,EIKÄ SIELLÄ KUULEMMA VARASTETA NIIN PALJON ,KUIN KAJAANISSA.KUKA TIETÄIS,ETTÄ MISSÄ SE PUOLANGAN KIRPPIS ON?OLEN MONENKIN KUULLUT PUHUVAN SIITÄ IITUKASSA,MUTTA EN OLE SAANUT VIELÄ TIETOO,ETTÄ MISSÄ SE ON?EI SIITÄ OLE OLLUT MISSÄÄN LEHDISSÄ MAININTAA.
KIRPPUTORI
LIINURI
2
963
Vastaukset
- vaan Puolangalle
ja etsi/kysele Auhontietä, sieltä päin kirppis löytyy… Tavaraa on ollut pihallakin…
- :) :) :) :)
myös kirppis keskellä kylää. Aika pieni kyllä, mutta hyvällä paikalla. Löytyy R-kioskin takaa ja loosivuokra on vain 11,-€ / 2 viikkoo! Siellä on ihan kivoja kamoja.Työttömien yhdistyksen puh. löytyy Puolangan kunnan numeroista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424330
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384079- 643736
- 1063619
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643357- 862921
- 542835
- 252636
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142344