Pioneeri laatikkoon

Eli olisi Pioneer ts-w306c subwoofer jolle täytyisi tehdä suljettukotelo. Autoon sopisi hyvin 24,5 litrainen kotelo, suositusten ollessa 24-49 litraa. Koteloon sisälle laittaisin polyesteri vanua. Soiko subbarini hyvin 24,5 litraisessa kotelossa?
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikä on hyvä sointi?
Jonkun mielestä 15-tuumanen jensseeni soi hyvin vaikka auton katolla, jollekin ei kelpaa kuin 4 12" elementtiä vaimennettuna freeairina.
Kotelosi täyttää suositukset, ja vanulla saat sitä vielä hieman laajennettua, ts. elementti luulee olevansa isommassa kotelossa kuin onkaan.
Kotelon kun teet kunnolla ja tukevasti sekä KIINNITÄT sen autoon niin että kiinnitys kestää hirvikolarin niin sanoisin että ihan hyvä perussetti siitä tulee. Edellyttää toki että muutkin asiat ovat kunnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herrmanni kirjoitti:

Eli olisi Pioneer ts-w306c subwoofer jolle täytyisi tehdä suljettukotelo. Autoon sopisi hyvin 24,5 litrainen kotelo, suositusten ollessa 24-49 litraa. Koteloon sisälle laittaisin polyesteri vanua. Soiko subbarini hyvin 24,5 litraisessa kotelossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu