Kummallista ääntä...

itselläni on -96 cbr 1000 ja kun koneen laittaa kylmänä käyntiin niin kuuluu sellainen "laahaava" ääni.....Sellaista ns. rohinaa. Onko kellään tullut sama vastaan. Pyörällä on ajettu 37000....ainakin mittarin mukaan. Kun kone on lämmin niin mitään ääniä ei tule.
2612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaikuttaa jakoketjun kiristimeltä

Äänestä
  • Varmaan 1000:n CBR:n tyyppivika, nokkaketjun kiristin. Vaihtoväli n.30 tkm:ä. Merkkiliikkeessä osa maksaa n. 80 euroa ja ei ole kovin vaikea vaihdettava, jos on esim. korjausopas mukana. Vaihtotyön hinta liikkeessä varmaan 200-250 euroa, korjaamot rokottaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ceebbari kirjoitti:

itselläni on -96 cbr 1000 ja kun koneen laittaa kylmänä käyntiin niin kuuluu sellainen "laahaava" ääni.....Sellaista ns. rohinaa. Onko kellään tullut sama vastaan. Pyörällä on ajettu 37000....ainakin mittarin mukaan. Kun kone on lämmin niin mitään ääniä ei tule.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu