Potkupallo on hyvä laji!

Inavalidusclusifeerus

Potkupalloa voi pelata kuka tahansa ei tarvi osua palloon tai edes osata juosta, myös valmentajaksi kelpaa köppöisempikin tyyppi, kuten maajoukkueemme osoittaa!
Usassa potkupallo on naisten liikuntaa ja hyvää selllaista eikö maajoukkueen(miesten) rahat kannattaisi sijoittaa naisiin, nuoriin ja kuntoilijoille!
Historia on osoittanut ettei potkupallo oikein istu urheilukulttuuriimme huipputasolla(Nielsenin aika poikkeus). Siis rahat uusjakoon tai rahaa kavereilleen jakavat herrat vaihtoon, muuten me pelaamme ikuisesti potkupalloa ja vain utopioissa sekä haaveissa pääsemme menestykseen käsiksi!

1

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikäs pallo-

      Kaveripiiri, joka härskisti hakee hyötyä näennäisillä toimilla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe