ostin itselleni kyseisen aseen cal .308 synt. tukilla.
hyvät puolet on
-sillä saa sataan metriin alle kolmen sentin kasaa
-kädessä mukavan tuntuinen
-koht. hinta
huonot puolet
-makasiinin pohja ei ole aukaistavaa sorttia
kyseisen aseen omistajat ja oikeasti asiasta jotain tietävät laittakaa mielipiteitänne tulemaan!
remington 700 ADL
8
3496
Vastaukset
Remarinvihaajan mielipide:
Pulttilukkoisella tulee saada toistuvasti 15-20mm kasaa.
Mitään en Remareista tiedä, enkä halua tietääkään...
Maailmassa riittää tasalaatuisempiakin tehdasvalmisteisia luodikoita.- korhonen
liekkö savon shamaanilla nyt nuin hyvät tiiot on,kun remarista ei tiiä mittään mutta vihata pittää kumminiin.taitaapi joku kaveri kyseisellä merkillä paukutella jatkuvasti parempia kasoja ja sekös se vituttaapi.
- Remington 700 adl 243 win
ostin juuri kyseisen aseen, mut liipasin säätö on viel hukassa. OHJEITA?
- Hedvig .
Niiku näkkyy, ee se ruoja asseesta paljooka tiijjä. Liekköhä ies jytylattaasta kolomenollakassiinkaa suanunna?
- minä tiältä
Hedvig . kirjoitti:
Niiku näkkyy, ee se ruoja asseesta paljooka tiijjä. Liekköhä ies jytylattaasta kolomenollakassiinkaa suanunna?
Eekä uo suana mittään muutakaan.
- Hedvig.
minä tiältä kirjoitti:
Eekä uo suana mittään muutakaan.
Jytyukko Korhone yltikkii armeejjassa iha käsittämättömmää suavutuksee. Sae kuntosuusluokan B ylitti täpärästi Cee vuatimukse.
- Rem700
Morjes! Itse ostin reilu vuosi sitten samanlaisen aseen kaliiberissä 30-06. Itse olen ollut tosi tyytyväinen. Tässä muutama plussa:
-Lukko liikkuu hyvin ja siirtää patruunat liukkaasti pesään ja pois. Jossakin arvostelussa ko seikkaa moitittiin, itse en kyllä ongelmia siinä havainnut.
- Varmistin hyvä, patruunat saa poistettua ase varmistettuna > nykyaikaa ja turvallista.
- Ampuu hyvää kasaa, vaatii tosin hyvän tuen aseen keveyden vuoksi.
- Ase on todellakin kohtuuhintainen.
- Vaikka patruunassa kohtalainen lataus, perän pehmuste vaimentaa hyvin aseen rekyylin, tosin tietää kyllä ampuvansa(Vaimennin harkinnassa)
Muutama miinuskin on,
- Tuo makasiinin pohja on tosiaan kiinteä, patruunoiden poisto latausliike tekemällä > hankalampaa kuin esim irtolippaallisessa
- Piipun ulkopinta ottaa ruostetta pintaan, jos et öljyä piippua säännöllisesti.
- Tuo keveyshän se vaatii, (ainakin minulla), todella hyvän tuen onnistuneeseen riistalaukaukseen.
Tosiaan, tyytyväinen olen ollut ja pystyn kyllä suosittelemaan muillekin tälläisille pienellä budjetilla harrastaville.
Varmaan joku toinen sanoo, että eihän Tikka paljoa enempää maksa! Ei maksa, mutta Remarissa ei paljoa muoviosia ole Tikkaan verrattuna. Vaikka sanotaan, että kyllä se muovi on vahvaa ja kestävää, niin kyllä se ennemmin murtuu kuin metalli.
Nämä on makuasioita ja jos minulla rahaa olisi, kyllä varmaan jollain Sakolla tmv ampuisin. Jokaisella on mielipide ja näkemys siitä millainen ase pitäisi olla, olet hyvän aseen hankkinut ja tämä on minun mielipide.
Onhan sinulla kunnollinen kiikari ja hyvät jalat aseessa, ettei osumat ole niistä kiinni.
Terv REM700 - Remari2017
Onko muilla kokemuksia Remarin 700 sarjan kivääreistä..? Minkälainen tuo synteettinen tukki on..? Minkälainen käynti aseella on..? Paljonko mahtaa maksaa jos modaa ADL:ään pohjalevyn tai lipasvaihtoehdon..?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131762Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 781348
- 541193
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81102- 741085
- 1091019
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850