missä

on kuumalähde

Kuulin tutulta että kultahietikolla olisi jossain rinteessä kuuma/kuumia lähteitä. Olisko kellään asiasta tarkempaa tietoa?

6

966

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • putkenpää

      törröttää Sveti Konstantiinin rannassa. Siinä putakossa (lähteessä) istutaan. Vähän pettymys. Putken alla seisoen saa kyllä hyvää hierontaa.
      Siriuksessa voi sit siinä käydä olusilla huuhtelemassa kurkun hiet pois ja tasaamassa nestetasapainon. Putken alla meinaan hikoilee.

      • ,,,m,,

        joo jäi kokeilematta....


      • vaan
        ,,,m,, kirjoitti:

        joo jäi kokeilematta....

        Eli ei siis ole mikään kokemuksen arvoinen paikka?? Taidampa jättää tuon reissun väliin. Kultahietikon lähellä ei taida kovinkaan montaa käymisen arvoista "nähtävyyttä" olla.


      • mmm
        vaan kirjoitti:

        Eli ei siis ole mikään kokemuksen arvoinen paikka?? Taidampa jättää tuon reissun väliin. Kultahietikon lähellä ei taida kovinkaan montaa käymisen arvoista "nähtävyyttä" olla.

        joo ei niitten takia kannata svetiin mennä muutenkin ihan pikkupaikka . tosiaan ei siellä mitään ihmeellisisiä nähtävyyksiä ole .. suosittelen kuitenkin varnan kaupunkia ja siellä vaikka käppäilyä meripuistossa


      • on hietikkojen rannat

        täynnä, ei tartte mennä kauemmaksi, sinne lasketaan suoraan uimarantaan kaikki vessapöntöt ym. jätteet.


    • Anonyymi

      Pihtipudas Kojola koulu pysty vesi kuumat lähteet.
      Juodaan pysty vettä voimistelu- puhun ryhmä lähdin kesken pois kun vittuilu sana naiselle jaossa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4512
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2944
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1747
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1291
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1222
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe