Mistä ostaa edullinen

polttis

Siis voisko joku viisaampi neuvoa mistä alkaisi kattelemaan polttiksia...kiitos.

7

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RCguruman

      Ja mitähän polttista??? Pelkkää moottoria, autoa, venettä, lennokkia, kopteria??? Mikä on edullinen? Onko sulla mitään tarvekaluja (radiot etc) ennestään?


      Olis helpompi neuvoa, kun vähän tarkennat kysymystä.

      • siispä

        Ei ole mitään entuudestaan niihin liittyvää tavaraa. Olen siis meinannut hankkia polttisauton. Edullisuushan on aina katsojan silmissä joten siihen en voi paljoa sanoa. Mut jos 250-300 ekeä...mieluummin alta ton.


      • joku
        siispä kirjoitti:

        Ei ole mitään entuudestaan niihin liittyvää tavaraa. Olen siis meinannut hankkia polttisauton. Edullisuushan on aina katsojan silmissä joten siihen en voi paljoa sanoa. Mut jos 250-300 ekeä...mieluummin alta ton.

        Itte ostin vähä aikaa sitte kyosho dst polttiksen. Oli vähä käynnistysongelmia mutta ei oo enää. Hyvä on ollut mutta soralla ajettaessa vanteeseen jumittuu herkästi kiviä. pitänee ostaa isommat pyörät. Aluks sun kannattaa hakee luettelo atala rc:stä tai kattoo netistä (www.kyosho.fi). sitte ku oot valinnu mallin niin meet atalaan ja perehdyt siihen paremmin. Ne kyllä neuvoo sua. Jos haluat jonkun muun merkin niin siittä vain. Mutta niihin tuskin saa varaosia yhtä helposti.


      • Kummastuttaa
        siispä kirjoitti:

        Ei ole mitään entuudestaan niihin liittyvää tavaraa. Olen siis meinannut hankkia polttisauton. Edullisuushan on aina katsojan silmissä joten siihen en voi paljoa sanoa. Mut jos 250-300 ekeä...mieluummin alta ton.

        ..osta ainakaan mitään Kyoshon vehkeitä. Kallita varaosia, sekä yleisesti laadusta en ole kuullut mitään hyvää.

        Ja kyllähän nuo lelumaisia ovat. Ja kun kuulee että lapset kirjottelee että "kyllä mulla ainakin on kestänyt yms, niin kestäähän Nikko autotkin sen mitä niillä pystyy ajamaan.

        Mutta hankkikaa kerralla joku laadukkaampi vehje niin ei tarvi katua. Ja eikä ne "laadukkaammat maksa paljon enempää.

        Mikä ihme noissa kyoshon vehkeissä kiinnostaa hankkiman ekaksi RC-hankinnaksi. helppo tapa lähteä RTR?

        Katala rc ei ole ehkä paras rc liike aloittaa kyselyjä noista vehkeistä.

        Tämä oli siis vain minun mielipiteeni, joka on syntynyt vuosien varrella harrastukseni ohessa, ja kokemuksieni kautta.
        Anteeksi jos herättää närää joissain ihmisissä, mutta aina ei mene nallekarkit tasan.


    • romucen

      Älä missään nimessä osta yhtään mitään ainakaan Jr-Hobbysta ! Lueppas rc-foorumeilta mitä mieltä harrastajat ovat kyseisestä puljusta.

    • Iiiihvkööjumhu
    • jasdfhgut

      Ite suosittelisin ceniä tai traxxasia. Itellä ollu puoltoista vuotta cen magnum nx ja kestäny hyvi. Traxxas siitä hyvä että tunnettu ja muutenkin lukemani perusteella laadukas auto...Varaosiakin siihe löytyy varmaa siwasta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3023
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2675
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2285
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      35
      1785
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1556
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1517
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1350
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe