Vietnam

ÄLKÄÄ matkustako Hanoihin,Vietnamiin. Lähes kaikki hotellit ovat turisteja huijaavia henkilökuntia täynnä eli mafian käsissä.Ihmettelen miksi Suomi antaa tälläiseen maahan kehitysapua.
3923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kävin Hanoissa liki 10 kertaa työasioissa ja tykkäsin. Haluaisin uudelleen, mutta meikäläisen lentopetroolikiintiö tuli polteltua noilla työmatkoilla.
Muutama vuosi sitten Hanoi oli yhtä hurmaava kuin Bangkok 35 vuotta sitten: monsuuni puhaltaa leppeästi, palmut huojuvat ja ihmiset ovat ystävällisiä. Mitään kielteistä ei jäänyt hampaankoloon.

Äänestä

päättää, mihin hotelliin mennään. Lentokentän hotellivaraustakaan ei kannata käyttää. Kannattaa vähän kierrellä keskustassa vertailemassa tai ottaa netistä ennakkoon selvää.

Äänestä

Pikkasen kaukaa haettu toi hotellihenkilökunnan rehellisyys ja kehitysavun antamisen yhteys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Batam kirjoitti:

ÄLKÄÄ matkustako Hanoihin,Vietnamiin. Lähes kaikki hotellit ovat turisteja huijaavia henkilökuntia täynnä eli mafian käsissä.Ihmettelen miksi Suomi antaa tälläiseen maahan kehitysapua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu