Monika centrum hotels

Suosittelen lämpimästi!

Hotelli on kaunis niin sisältä kuin päältä. Huoneet ovat suuria ja viihtyisiä. Sijainti on erinomainen. Erittäin kauniita rakennuksia on lähiympäristössä paljon ja komeita puistoja .Lähistöllä on myös todella hyviä ruokapaikkoja.Aina ei kannata suinkaan lähteä vanhaan kaupunkiin illallistamaan. Pankkiautomaatteja aivan hotellin nurkalla kuten myös trolley-pysäkki.Maxi-market n.100 metrin päässä. Varaan hotellin joskus uudestaankin. Very greit!!

3

736

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riganieki

      Aivan Monikan lähellä, heti mutkan takana Strelnieku / Albert ielalla on Riian upeimmat Jugend rakennukset. Matkaa siis noin 150m hotellilta.
      Suomen suurlähetystökin on hotellia vastapäätä.

      • Albertaiela

        Kun sen kadun kautta koukkaa,haukkoo henkeään ne rakennukset nähdessään ja sen kadun päätyttyä löytää ne hyvät ruokailumestat ja onhan siinä Albertallakin joku,mutta jäi tsekkaamatta.


      • Vanhakaupunki suosikki
        Albertaiela kirjoitti:

        Kun sen kadun kautta koukkaa,haukkoo henkeään ne rakennukset nähdessään ja sen kadun päätyttyä löytää ne hyvät ruokailumestat ja onhan siinä Albertallakin joku,mutta jäi tsekkaamatta.

        Oli upea hotelli ja hyvä aamiainen. Talviaikaan vaan tuntui olevan vähän liian kaukana kävellen vanhasta kaupungista, muuten pidin hotellista tosi paljon. Oma suosikkini on Centra vanhassa kaupungissa, vaikka tässä hotellissa oli enemmän tunnelmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      2024
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      135
      1125
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      113
      1116
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      971
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      72
      928
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      53
      819
    7. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      38
      717
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      677
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      245
      664
    10. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      662
    Aihe