Monika centrum hotels

Suosittelen lämpimästi!

Hotelli on kaunis niin sisältä kuin päältä. Huoneet ovat suuria ja viihtyisiä. Sijainti on erinomainen. Erittäin kauniita rakennuksia on lähiympäristössä paljon ja komeita puistoja .Lähistöllä on myös todella hyviä ruokapaikkoja.Aina ei kannata suinkaan lähteä vanhaan kaupunkiin illallistamaan. Pankkiautomaatteja aivan hotellin nurkalla kuten myös trolley-pysäkki.Maxi-market n.100 metrin päässä. Varaan hotellin joskus uudestaankin. Very greit!!

3

736

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riganieki

      Aivan Monikan lähellä, heti mutkan takana Strelnieku / Albert ielalla on Riian upeimmat Jugend rakennukset. Matkaa siis noin 150m hotellilta.
      Suomen suurlähetystökin on hotellia vastapäätä.

      • Albertaiela

        Kun sen kadun kautta koukkaa,haukkoo henkeään ne rakennukset nähdessään ja sen kadun päätyttyä löytää ne hyvät ruokailumestat ja onhan siinä Albertallakin joku,mutta jäi tsekkaamatta.


      • Vanhakaupunki suosikki
        Albertaiela kirjoitti:

        Kun sen kadun kautta koukkaa,haukkoo henkeään ne rakennukset nähdessään ja sen kadun päätyttyä löytää ne hyvät ruokailumestat ja onhan siinä Albertallakin joku,mutta jäi tsekkaamatta.

        Oli upea hotelli ja hyvä aamiainen. Talviaikaan vaan tuntui olevan vähän liian kaukana kävellen vanhasta kaupungista, muuten pidin hotellista tosi paljon. Oma suosikkini on Centra vanhassa kaupungissa, vaikka tässä hotellissa oli enemmän tunnelmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1144
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      612
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      595
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      20
      510
    8. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      76
      481
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe