Mistä saa raanun kiinnitysrimoja?

Mistä saisi ostettua metalliriman raanun kiinnittämiseen seinälle? Raanussa on reilun sentin kokoinen sauma, johon riman voisi pujottaa. Mielikuvissani sellaisia on olemassa esim. messinginvärisiä.
3190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

juu äitee vain kans antoi tehtäväkis minulle hommata ryijyn
kannattamisse jotain kestävää ja löysin teräs hytrauli putkea
on tosijäykkää ja sitä on useanpia eri halkaisijoilla
olevia ja hinta ei ollut paha kun vertasi näihin messinki tankoihin
mistä sitä saa kannattaa kysellä vaikka konekorjaimoilta
niistä varmaan saa ainakin vinkin mistä löytyy koska on
paikkakuntaisia eroja itse ostin www. IKH .fi

Äänestä

Painelehan kudonta tai käsityöliikkeisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MM81 kirjoitti:

Mistä saisi ostettua metalliriman raanun kiinnittämiseen seinälle? Raanussa on reilun sentin kokoinen sauma, johon riman voisi pujottaa. Mielikuvissani sellaisia on olemassa esim. messinginvärisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu