Hajosi tuossa ukkosella modeemi, joka oli kytketty Belkinin ylijännitesuojaan oikein (siis myös puhelimesta). Belkinin esitteissä luvataan korvata, jos jokin laite hajoaa.
Nyt kun yritän soittaa Suomen kieliseen numeroon, siellä vastaa mies Ruotsiksi ja antaa uuden numeron. Kun soitan siihen numeroon, niin sieltä kuuluu, että numero ei ole käytössä.
Miten siihen yritykseen saa Suomen kielellä yhteyttä ja miten yrityksessä menetellään. Laitanko modeemin menemään postissa Belkinille, vai?
Meinaa mennä hermot, sillä en olisi uskonut, että voi olla näin vaikeaa. Englannin kielen taitoni ei ole kovin hyvä, joten en voi soitella englanninkielisille palvelunumeroille.
Kertokaa miten menetellä. Jälleenmyyjä ei ollut ollenkaan yhteistyöhaluinen, käski vain tehdä, kuten laatikossa oleva ohje sanoo. Ja se sanoo, että soittaa ko nroon ja siellä vastaa taas se sama ruotsinkielinen ja.....
Belkinin yhteystieto
ongelmia
1
187
Vastaukset
- juhakorkeapudas
Belkinin tuotepalautus toimii niin, että sinun tulee ensin täyttää tuotepalautuslomake (http://www.belkin.com/support/rma/?init=6), tästä saat tapausnumeron joka kannattaa pitää tallessa. Aikanaan asiakaspalvelu ottaa sinuun yhteyttä (sähköpostitse) ja ilmoittaa miten tuote palautetaan.
Tuotteista palautetaan vain vikaantuneet laitteet ja virtalähteet, kaapeleita ei tarvitse palauttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297676Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937244Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit307170Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66340Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736321Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa705313Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv194985