Saksassa HD:t tervehtivät Kawaanikin. Teillä tääll Suomessa on joku ihme junttikulttuuri juurtunut...
miksei HD-miehet
tervehdi?
605741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
mun hondaa tervehtii...
nostavat ja hondalla minäkin ajelen..kyykky pyöräilijät ne leuhkoja ovat jos jotkut,,heh
on tosiaan aika hupaisaa seurata tätä tervehtimistä. kaikista pyärätyypin omistajista löytyy niitä jotka ei tervehdi ja minusta on aivan sama nostaako kättä vai ei. mutta yleisesti motoristit on melko mukavaa väkeä. olen vuosia ajellut pitkin eurooppaa ja yleensäkin kaukana kotoa ja ne motoristit jotka tuolla maailmalla tapaa on aina ollut hienoa sakkia siellä kyllä härmäläinen moikkaa heimo veljeä ja siskoa..eli me oikeat motoristit.
sulle "oikea motoristi" - ei se tervehtiminen tee moottoripyörällä ajavasta ihmisestä motoristia, siihen vaikuttaa ihan muut asiat.
Motoristit eivät aikanaan olleet tuollaista paskasakkia, jonka olemassaolon tarkoitus näyttää olevan vain ja ainoastaan esim. amerikkalaisvalmisteisten moottoripyörien ja niiden omistajien solvaaminen puskista nimimerkin takaa.
Kuten olen aiemmin todennut, niin syy vähäiseen tervehtimiseen on kyllä ihan teidän itsenne aikaansaamaa.
vaan kuvittelee olevansa jotain ihme koviksia...vissiin samaistuu johonkin helss angels fantasiaan ja ajelee itsetunto liian koholla moikatakseen muita.
peiliin ja jos et yletä pyydä äiti apuun.
hinttari auttamaan? voin samalla muotoilla sun turpa värkkis uuteen kuosiin...vitun feikki kovis.
kyllä setä auttaa, mihinkäs osoitteeseen pitäs tulla?
mut jätä ne homo kaveris vek..tai ota mukaan niin saa nekin vähä isän kädestä.
Tunnistat mut mohikaanista ja mitoista 204cm 140kg.
tuntomerkeistä pitkä läski, naurettava tukka ja ala-asteen uho?
reissu - ei siä ollu ketään noihin tuntomerkkeihin sopivaa. :(
minut kyllä paikalla olleet muistavat, olen 255 pitkä ja painan 185kg eli sähän olet pikkupoika.
muttei näkyny muutako yks tissiposki F1-lippis päässä ajelemassa Roventan näköseks tuunatulla teinikärryllä. Jos nuo tuntomerkit käännnetään toisin päin 200kg 140cm sitten täsmää siihen finninaamaan.
et siis pääsyt läskeinesi liikkeelle:)
200kg 140cm koska näit peilikuvasi näyteikkunasta.
tuntomerkeistä pitä lihaksikas, komea tukka ja elämää nähnyt realisti.
tolpan takana kyykistelit tutisten kiikarit hennoissa vaaleanpunaisissa sormissa.
Voi koko tärisevä paskakasa hajota jos irrottaa otteen siitä naurettavasta "fat"barista satavuotta vanhan maamoottorin käydessä :D
kyykkymiehet ei useinkaan uskalla irrottaa kättää stongasta vaan varovasti vaan nostetaan sormia kahvalla, ele joka sen kaiken muovin keskeltä jää usein huomaamatta.
Harrikkamiehiltä sen sijaan useinkin käsi heilahtaa korkealle, siitäkin huolimatta että ajan japaninkopiolla (made in usa tosin sekin).
Mutta tää palstahan on niin täynnä paskanjauhantaa että sama se mitä täällä joku lätisee...
tervehtiä teitä? MP-poliiseja ja Harley-kuskeja tervehdin aina mutta siihen vedän rajan. Katsokaa nyt tätä paskanjauhantaa tällä palstalla ja vilkaiskaa peiliin. Olette te muut varsinaisia "motoristeja".
Niin. Moikkaan pääsääntöisesti kaikkia, aina ei tietty huomaa tai vaan pysty jos on vaikka sen fätpaarin korjaus ajonaikana käynnissä.
Toki, mä myöskin pysähdyn jokaisen tien päälle jäänee pyörän viereen, merkistä riippumatta. Eikä se haittaa vaikka mikään ei olisikaan rikki, tutustuupa uuteen tyyppiin.
tuntuu vaan että nykyään kaikenmaailman kenokaulat ostelevat pyöriä ilman että edes tietäisivät miksi näin toimitaan.
Ei tarvii morjestaa, ihan sama mulle, ei tarvii myöskään pysähtyä kun mun fillari leviää tien laitaan. Mulla riittää kavereita ja tuttuja ketkä auttaa aina.Olin sitten missä tahansa...
Mutta sydämestäni toivon että kaikke te ylimieliset, itseänne täynnä olevat pikerit ja mopedistit saisitte seisoa yksin vesisateessa sen romunne kanssa muutaman tunnin. Saisitte hiukan aikaa miettiä miksi se on ihan mukava tapa vaalia motoristien me-henkeä...
Niin joo, ajelen siis hoodeella...
"Mutta sydämestäni toivon että kaikke te ylimieliset, itseänne täynnä olevat pikerit ja mopedistit saisitte seisoa yksin vesisateessa sen romunne kanssa muutaman tunnin. Saisitte hiukan aikaa miettiä miksi se on ihan mukava tapa vaalia motoristien me-henkeä..."
Siinä sitä on sitä motoristihenkeä taas vaikka muille jakaa. Voi vittu mikä idiootti.
Koko luetun tekstin ymmärtämistä tässä taas peräänkuuluttaisin.
Pyörällä liikun minäkin.
Ainoat, jotka ei oo tienpäällä moikanneet ovat keski-ikäiset rahaperse-ukot, jotka ajaa isolla pakasta vedetyllä HD:llä-- JA vähän teini-iän ohittaneet pojan-kollit, joilla on tehokas ja kiiltävä kyykky alla.
Kyseisten ihmisten ei tosin tartte mulle paljon moikkaillakaan.
Ei taitais olla paljon juteltavaakaan erilaisten elämänkatsomusten takia..
..........
Ainoat, jotka ei oo tienpäällä moikanneet ovat keski-ikäiset rahaperse-ukot, jotka ajaa isolla pakasta vedetyllä HD:llä-- JA vähän teini-iän ohittaneet pojan-kollit, joilla on tehokas ja kiiltävä kyykky alla.
Elikkäs äijälläs on sportti ja sä siellä takana vitiset.
Sun elämäntehtäväs on olla sen ruusu ja panopuu, ellei saa muilta.
siihen, että kun katsoo teidän mulkkua asennettanne nimimerkin suojista amerikkalaisvalmisteisia moottoripyöriä ja niiden omistajia kohtaan niin miksi helvetissä teitä tarvitsisi vielä tervehtiä?
tosiaan.
HD meillä on molemmilla.
oikkein hootee molemmilla.
ziizuxen pärze kun naurettava oot.
..Kuka tässä on naurettava?
Tää saitti ja sä kerrotte kyllä teistä aika helvetin paljon.
Keskustelun taso todella loistavaa!
Ootpa itsekin tosi paha hemmo, kun oikein uskallat tuntemattomille vittuilla.
Sä et tiedä musta ja mun perheestä tai siitä millä me ajetaan hevonpaskaa- ELI aivan turha tulla kertomaan sun omia totuuksiasi.
Voit työntää sen ison pääsi sinne vieläkin isompaan persläpeesi.
Että H V vaan.
siellä läskipoimujen seassa ei haistele KUKAAN.
vaan...
Hah hah hah...
Haistelen tässä omaa toosaa imurin letkulla hahaaa lääkäri uusi mun resptin eileen mut en oo ehtiny vielä hakeen apteekista mun nappeja haahhaaa, katos ufot tuli kylään hahahaa pitää laittaa niile kaakaota haahhaaa MOI.
Mutta mää nytte puoli lespo kuule maata.
Ja hooteeta sulla ei ou kun jalakojes välissä.
Elikkä Hommeista Tussua.
Hd:tä?
Mä tunnen monta pyöräilevää akkaa.
Ja onnistuu niiltä aivan yhtä hyvin,ku meiltä ukoiltakin.
Eivätkä oo lesboja. Eikä talli-ruusuja.
Meidät miehet(ainakin henkisesti pienet miehet) on vissiinki rakennettu nii, että pikkusen pelätään kovia mimmejä.
ajelen hd:lla en ymmärrä mikä tekee naisen tai miehen mukamas kovemmksi (kundiksi/mimmiksi) jos ajelee HD:lla?? Kaikki pyörät on samaa sontaa eri paketeissa.
on aina ihan pakko tarttuu.
Varmaan jopa sinä tajusit mitä tarkoitin.
Jos et, niin kerro toki niin selvennän mielelläni.
vastaan, ole hyvä ja selvennä..
kyllä. ja tämä kertookin tästä palstasta ja teistä pilkunviilaajista aika paljon.
Olisi pitänyt muistaa laittaa " "-merkit kovien mimmien ympärille.
Oli : "Kovia" mimmejä.
Meneekö jakeluun?
ei tervehri hooree miehet.Vanhoja ukkoja jotka on saanut uuren nuoruuren HD:lla ja ajokokemus huikeat 1150km!
Pitkähkön motoristiurani aikana olen havainnut juuri HD-väen olevan suurin paskanpuhujajoukko motoristien keskuudessa. Oma pyörä on osittautunut odotuksia vastaamattomaksi ja siksi hurauttanut ajatukset täysin todellisuudelle vieraiksi. Kun joskus suurin toivein ostaa isolla rahalla jotain mikä osoittautuukin paskaksi pitää todellakin olla munaa, että kykenee sen itselleen ja toisile myöntämään. Yleisin reaktio tuossa tilanteessa on se, että ryhtyy isolla äänellä keksimään kaikenlaista mahdollista puolustetta tekemälleen lehmäkaupalle. Lisäksi puolusteluiden sekaan sotkeutuu mahdollisimman paljon toisten valintojen (lue; pyörien) mollaaminen.
HD-väki: paskanpuhujien joukosta nousemiseen tarvitaan todellisuuden myöntämistä - ei järkähtämätöntä uskoa omaan erehdykseeensä.
Eikä haittaa vaikket sina ajakkaan, silti lapa nousee, jollei vaihtaminen ole kesken tmv. Enkä koe omaa pyörääni millään muotoa ylivertaiseksi enkä toisaalta huonoksikaan. Ärsyttää turhat kiihkoilut kumpaankin suuntaan, kukin ajakoon millä huvittaa, vaikka naapurin eukolla jos niikseen tulee..
eukolla, hoonasin pakoputkenkin;)
mahdollista, itse suosin nopeaa kiertoa.
lisää tyypistä, jonka "piiiiitkän motoristiuran" HEHE kokemus HD-miehistä on, kuinkas ollakaan, taas negatiivista. Paskapuhetta sanon minä, silkkaa ämmien höpötystä.
Sun mielipiteelläsi ei ole tosin mitään merkitystä muuta kuin että kun mä seuraavan kerran näen japsi/eurompkuskin tienvieressä perse pystyssä rikkinäisen/bensattoman moponsa vieressä niin enpäs enää pysääkään auttamaan. Sitä katsos saa mitä tilaa.
Kiitos: erittäin asiallisella kirjoituksellasi osoitit jokaisen sanani todeksi!
Hyvä pyörä se hd - sinun vastauksesi oli harvinaisen hieno! Harvoin saapi lukea noin järkevää vastaustekstiä. Hienoa matkantekoa, moikataan!
kiva juttu se - on edes yksi asia jossa olet tänä vuonna mielestäsi onnistunut. Ja nyt pidät sen lättysi kiinni ja menet takaisin sinne skootterimopo-osastolle.
Ekassa kirjoituksessani väitin;
"...paskanpuhujien joukosta nousemiseen tarvitaan todellisuuden myöntämistä..."
Hyvä kun edes hiukkasen myönnät totuuttakin..
Suuri suu ei ole viisauden mitta. Oli vastenmielistä keskustella kanssasi mutta onneksi ei ole pakko jatkaa. Morjestellaan kun ajellaan - ei kuitenkaan tunneta toistamme!
että mulla ei ole mitään halua tervehtiä laistasi "motoristia". Olisit pitänyt nokkasi kiinni ja mölyt mahassasi niin tilanne olisi toinen, myös muille japsikuskeille.
Alussa kirjoittamani
"paskanpuhujien joukosta nousemiseen tarvitaan todellisuuden myöntämistä - ei järkähtämätöntä uskoa omaan erehdykseeensä." pitää edelleen paikkansa; nyt sinä jo yrität väittää että vain sinulla "oikean" valinnan tehneellä olisi oikeus kirjoittaa tällä paskapalstalla - älä luule onnistuvasi.
Jos et kestä lukea omistasi eriäviä mielipiteitä niin älä tule näille sinulle ylivoimaisille palstoille. Noin yksinkertaisesti se on ratkaistu;-)
Eli koita nyt vihdoinkin tajuta...
mä en ole missään vaiheessa väittänyt Harley-Davidson-merkkisien moottoripyörien olevan sitä enkä tätä. Ainoa väittämä tulee sun suunnastasi ja se koskee lähinnä Harleyn omistajia ja meidän luonteenpiirteitä. Mielipiteisiisi en voi yhtyä sillä varsinkin oma HD-tuttavapiirini on suoraselkäistä väkeä toisinkuin eräät tietyt muut ryhmittymät.
Se, että sulle aiheuttaa mielipahaa, kun HD-kuskit eivät sua maantiellä tervehdi, on ihan sun oma ongelmasi ja teidän japanistien jne. itsenne aiheuttamaa - katsot vaan omia edelläolevia kirjoituksiasi niin onko tuo nyt mikään ihme.
Ja ihan pienenä vinkkinä vaan: tämä on HD-palsta jossa on alunperin ollut tarkoitus keskustella Harley-Davidson-moottoripyöristä eikä siitä, miksi "HD-kuskit on meidän japsimopoilijoiden mielestä sitä tai tätä". Valitettavasti tästä on tullut trollipellejen hiekkalaatikko. Pitäsiköhän sitä alkaa tehdä samaa japsipalstoilla? No ei, sillä ei kuulu meidän tapoihin. Adios.
Lopeta nyt iso mies tämä paskanjauhanta!
Tämäkin kirjoituksesi on ilmiselvää paskaa tai sitten luetun ymmärtäminen on kohdallasi täysin poskellaan.
Ensiksikin: koska Minä, nimim. "se on!" olen valittanut, ettei hd-höörhöt morjesta minua?
Toiseksi; en ole mikään poju - ikää on vaikka sinullekin antaa.
Kolmanneksi; en aja japsipyörällä vakkei japseissa mitään vikaa ole!
Neljänneksi; vaikka kuinka katsoisin "edellä olevia" kirjoituksiani -kuten minua kehotat - en löydä niistä mitään väittämääsi. Ota huomioon, että mulla on munaa kirjoittaa koko keskusteluketju yhdellä ja SAMALLA nimimerkillä jota sinä et tee.
Jos hd-palstasta on tullut väittämäsi "trollipellejen hiekkalaatikko" niin olehan hyvä ja katso omia kirjoitelmiasi.
Hyviin tapoihin kuuluu mm. pitäytyä keskustelussa oman nimimerkkinsä takana niin, että keskustelua seuraavat sivullisetkin tietävät kuka kenellekin kirjoittaa. Älä siis syytä minua kenekään muun kirjoituksista kuin nimim. "se on!" joista vastaan kuin mies!
Jos et halua jatkaa paskanjauhantaa vaan asiallisempaa keskustelua niin luehan uudestaan MINUN kirjoitteluni ja kommentoi vasta sitten.
Minäkin olen kommentoinut vain niitä kirjoituksia jotka olen OLETTANUT tulleen sinun paatoksellisesta ajatusmaailmastasi. Kaikesta en tosin voi olla varma kun et kirjoita samalla nimellä.
Ehkä tämä riittänee? Menenpä nyt harmiksesi ajelemaan eijapsilaisella mopollani!
sen nopeammin olet poissa. Bye bye.
Jätkällä on HD, kun oot noin kova puhumaan paskaa!!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!! Jätkällä on HD!!!
Emmää tervehdi naapuritalon vanhaa ämmääkään, kun emmää sitä tunne. Tunnenks mä sut? Jos tunnen, ni mä tervehdin ensi kerralla, ok?
Tämä on kyllä jälleen hieno viestiketju mikä osoittaa tämän palstan ylivertaisuuden.
No joo, menkää miten menette.
Mä moikkaan ja jatkan pysähtelyä edelleen. Jos satun pysähtymään väärään paikkaan niin haistattakaa vaikka vitut sitten niin en jää häiritsemään...
Ajelkaa varovasti...
pitäisi tervehtiä, ajaen itse ihan minkä vaan merkkisellä moottoripyörällä ja vastaan tulee motoristi ihan minkä merkkisellä mp:llä tahansa?
Tervehdittekö te myös esim. kaikkia kadulla kävellessänne vastaantulevia ihmisiä, tai vaikka autolla ajaessanne vastaantulevia autoilijoita?
Velvoittaako Suomen tieliikennelaki tähän, vai mistä tämä ainainen helavatallinen haloo asiasta?
Ei uskalla irroittaa kättä stongasta, kun pelkäävät, että koko paska hajoaa..
Ikävä kylläkin.