Keskiarvollani, joka on 5.5 ei paljon opiskelemaan pääse, joten mitä teen yhden kokonaisen vuoden? kymppiluokkaa ei ole tarjolla omalla paikkakunnalla.
Välivuosi
3
762
Vastaukset
- kymppiluokka
Sä voit etsiä kymppiluokkaa jostain lähiseudun kunnasta. Ja vähän kauempaakin voit koska yleensä kymppiluokka on jossain kansanopistolla joten siellä on myös asuntola jossa asua. Onhan myös mahdollista että menet töihin.. tässä vaan neuvoo -89 syntynyt lukion käynyt jolle pamahti eteen välivuosi.
- lähimmän
aikuislukion peruskoululinjasta.
Käsittääkseni peruskoulun kursseja voi uusia myös tenttimällä, mikä tietenkin vaatii opiskelua omin päin.
Ota tavoitteeksesi nostaa keskiarvoasi mahdollisimman paljon tämän vuoden aikana. Ei mene takuulla vuosi hukkaan. - hakenut
Käväisepä www.ppopisto.fi -sivulla. Sieltä löytyy juuri sinulle sopiva Startti-koulutus, jossa voit parantaa edellytyksiäsi jatkossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3692238- 581651
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1671349Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771199Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67979- 86965
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33933Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-118910Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12886K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8856