Mitähän Teljän Kuljetus kuskaa lähes päivittäin tuonne saaristoon, Kemiöön päin eli ykköstieltä Paimion kohdalta etelään?
Mitä Teljä ajaa
7
2688
Vastaukset
- Ajaa saaristoon
Tervaskannoista puristettua tervaa joka viedään paikallisille kalastajille jotka ovat ruvenneet käyttämään puuveneitä ja näin ollen tarvitsevat sitä veneiden pohjiinsa .Syy miksi paikalliset kalastajat ovat siirtyneet puuveneiden käyttöön on yksinomaan se että omalta osaltaan sisäsiittoiset rantahurimme haluavat näin tukea kotimaamme metsäteollisuutta ja ojentaa auttavan kätensä ahdingossa painiskelevalle teollisuudelle , Mainittakoon että mm paperiteollisuuden puheenjohtaja Jouko Ahonen on myös ostanut mökilleen puuveneen (tosin käytetyn) jolla hän käy vaimonsa kanssa kokemassa naapurin katiskat salaa ja pääsääntöisesti vaimo soutaa sillä Jokkeahan ei voi päästää muuhun kuin paperiliiton "ruoriin", muuten kaikki menee päin persettä.
- ajeleepi
merivettä raumalta kemiöön koska raumalla alkaa vesi olemaan liian korkealla.
- näkyi
purkavan paikalliseen vesijohtoverkoston juomavettä ainakin.
- ajavan
80-luvun voittoja piilon, sillä uusiahan ei ole tullut
- toi oli hyvä
ajavan kirjoitti:
80-luvun voittoja piilon, sillä uusiahan ei ole tullut
toi oli hyvä
- karbonaattia
förbystä paperitehtaille. eli lastaa förbystä omyan tehtaalta sitä valkosta litkua jolla päällystetään paperia teollisuudessa.
- kuskaa
saaristoon purjelentokoneen bensaa ja ilmakiväärin ruutia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063270Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391650Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971503- 921409
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121208Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89942Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55862