Oletteko koskaan nolanneet itseänne hieroessanne tai onko muuten jäänyt jotakin hampaankoloon kaivelemaan?
Onko joskus mielessä hoidon jälkeen, että jotakin olisi voinut tehdä toisin?
Onko joskus mielessä hoidon jälkeen, että jotakin olisi voinut tehdä toisin?
Vastaukset 5
Vanhimmat
täydellinen.
Kerrankin asiakas pomppasi lähes kattoon, kun luulin ottavani rasvapullon, mutta käteen sattuikin oljypullo ja vielä hieman avarammalla kaatonokalla. Kämmen kupilla ja siihen oli tarkoitus hieman ottaa sitä RASVAA, mutta öljyhän tulee kuin tykin suusta eli kämmenen kautta noin desi roiskahti hierottavan selälle. Kumma miten huoneenlämpöinen öljy tuntuu ilkeältä ja kylmältä.
Onni onnettomuudessa, että asiakas oli muutenkin hyvä ystävä ja pysyikin sellaisena alkujärkytyksestään toivuttua :)
Kun hieronnassa tuli taputusten vuoro, niin en muistanut asiasta asiakkaalle sanoa vaan aloitin vielä vähän ronskimmin taputtelemaan...Meinasi tippua pöydältä. Onneksi oli tämäkin ystävä ja nauroikin vaan, että tein sen tahallani.
No, virheistä oppii ja nyt muistan aloittaa varovaisemmin ja vielä mainitsen asiasta..
Asiakkaanani oli "melko" tukeva herra joka valitti ristiselän kivuista.
Laitoin selkään sitten sellaista rentouttavaa öljyä ja ennen kuin aloitin hieromaan niin sellaittiin silittelin ja taputtelin selkää että veri alkaisi kiertää paremmin.
Kun sitten piti aloittaa itse hieronta niin käteni luiskahti suoraa miehen jenkkakahvojen väliin!
Taisin punastuakkin siinä ja kovasti anteeksi pyytelin mutta onneksi mies ymmärsi asian huumorilla ja oli varmaan ihan sinut kroppansa kanssa!
Minäkin taputtelin ja silittelin rentouttavaa öljyä kun asiakkaan veri lakkasi kokonaan kiertämästä, no sitten ajattelin nostaa vähän scapulaa mutta vahingossa siirsinkin hänen scrotuminsa naulakkon roikkumaan. No oli siinä sitten kova nauru kun asia selvisi ja asiakaskin löysi pussinsa housujensa vierestä. Tosin en ole häntä enää täällä nähnytkään, sääli, sillä niin mukava asiakas oli.