Mistä hyvät ja halvat kaiuttimet???

Hesassa asun, ja pitäisi siis saada autoon sellaiset perushyvät kajarit, ei mitään älytöntä viritelmää muttei ihan surkeimpiakaan.

Eikös 2-tie kajarit kannata unohtaa? 3-tie kajareissahan on muhkeampi ääni, vai olenko ihan väärässä?

Viidelläkympillä pitäisi hyvät kaiuttimet saada joita ilkeää kuunnella... vai miten on?

Mitä tarkoittaa keskiäänikaiutin?

Kiitos.
81900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

2tie-erillissarjat 100 - 200 eur, 3tie-erillissarjat alle 300 - 400 eur.

Jos haluat viidellä kympillä niin kysele tarjoustalon tai autostudion tarjouskoreista.

Keskiäänikaiutin toistaa n. 500 hertzistä ylöspäin...siihen rajalle josta diskantti aloittaa (kolmitiesarjassa)

Äänestä

Hei, jos haluat muhkeutta niin tarvitse pääkaiuttimien lisäksi subbarin, jonka voit lisätä myöhemmin. Mulla saattanee tulla se subikin myyntiin.

Tällä voit aivan hyvin aloittaa:
JBL GTO602
2-tie kaiuttimet
6”
ovh n. 85€ josta ostokuitti.
Watteja on, kuitenkin riittävästi.
myynti hinta 65€

Jäivät autonvaihdon yhteydessä ylimääräisiksi.

Kirjoita tänne tai [email protected]

t:M

Äänestä
  • Niin, niissä kaiuttimissa on aika paljon niitä watteja... Se on aina mullakin ollut se osto kriteeri, että luinka paljon ne "kestää"
    Sillä on sitten hyvä leuhkia esson pihalla: kato nyt nää kestää 200w kun noin sun paskat kestää vaan 150 w. ;)

    niin ja tunnetusti 2-tie kaiuttimet on sellanen kompromissi ratkaisu...

    Äänestä

joku taukki. Ensinnäkin hyvää ja halpaa ei ole! Sen sijaan hyvää ja kohtuuhintaista on! Ja ne sun tarjouskorin kaiuttimet mis lukis va kilovatti ei tee niistä hyviä ja vielä taukimpi oot jos meet sillä leuhkimaan olet todella taukki!

Äänestä

olen omena ja autossani on 5 tuuman diskantti.

Äänestä

mun autossa oliki eilen 6 kpl 12 subia watteja ei mainittu missään mutta kyllä ihmisille ne patongit hyvin maistu kiitos subway. ja siis kuka idiootti on päättänyt ettei hyviä kaijuttimiä voi saada alle 100e ei luoja katotteko vaan niitä watteja että kun on mahdollisimman paljon watteja niin sit on hyvät? -.-

Äänestä

mua pierettää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin kirjoitti:

Hesassa asun, ja pitäisi siis saada autoon sellaiset perushyvät kajarit, ei mitään älytöntä viritelmää muttei ihan surkeimpiakaan.

Eikös 2-tie kajarit kannata unohtaa? 3-tie kajareissahan on muhkeampi ääni, vai olenko ihan väärässä?

Viidelläkympillä pitäisi hyvät kaiuttimet saada joita ilkeää kuunnella... vai miten on?

Mitä tarkoittaa keskiäänikaiutin?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu