Aiemmin tuossa kirjoittelin yrityksen alkavan heti syyskussa. Nyt kuitenkin asiasta juteltuamme päätimme ottaa varaslähdön ja aloitella jo nyt elokuun puolella, kun eihän tässä syyskuullekaan ole ku muutama viikko;). Jännäähän tää on, mutta tietyllä lailla on kyllä yllättävän levollien olo:). Muita lähipäivinä yityksen aloittavia/aloittaneita?:):)
jännäys alkanut, löytyykö muitakin?:)
hippu.
11673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Moi!
Ollaan aloiteltu jo viime kuussa. Sillon ei tärpännyt. Nyt tässä kierrossa yritin testeillä bongata oviksen, mutta en ole ihan varma onnistuttiinko... Reilun viikon päästä testailen. Vähän epäilen, että uusi yritys on edessä ensi kierrossa.
Pidetään peukkuja, että tärppää! Meillä lähdetään liikkeelle ihan rennosti eli ei testailla tai kuljeta kellon kanssa;). Tietenkin toivon, ettei järjettömän kauan tarvitsisi odotella.. Onnea matkaan teille!:)
Minäkään en olisi halunnut testailla. Olisin niin toivonut, että vauva olisi saanut alkunsa ilman suurempia testailuja ja ajoituksia, mutta mulla kierrot niin epäsäännöllisiä, että hedelmällisin aika on mahdoton todeta ilman... No, mut onnea teille kovasti!!! Kyllä se meillä tärppää sit, kun on tarkoitus =D
on alotettu n.3kk sitten! eikä kyllä tulosta vieläkään syntynyt, toivottavasti jossain kohtii tärppäis:)
Eli nyt odotellaa vaan et kuukautiset ohi ja sit alkaakin pian yritys :D ja nyt tosiaa menos luomuvuodot et toivotaan et pian tärppää :) mahtaako kuitenkaa näi nopeasti, mut sen näkee sitte... :) Toivotaan, että muillakin onnistaisi :)
On täällä muitakin yrittäjiä :D
Vajaa viikko sitten päätimme ottaa varaslähdön ja aloittaa yrittämisen. Pillerit lopetin heinäkuun puolessa välissä.
Onhan tät odotettukin kun monta kuukautta sitten mietittiin ja puhuttiin asiasta.
Toivon että tärppäisi nopeasti.... parin viikon päästä sit testailen....
Onnea muillekin yritykseen
Kiva kuulla, että samassa veneessä olevia löytyy:) Kertoilkaahan toki sitten plussauutisia ja muita kuulumisia tänne:)
yritystä, ovis oli eilen...joten saas nähä kuinka käy=)
menkkojen La ois 18.8...toivottavasti ei tule....
kyseessä siis pikkukakkonen=)
Me myös koitetaan pikkuista. Ensimmäistä minulle, ei miehelle. Innolla odotan pulleaa vauvamasua kasvavaksi, vaan eipä tuo helposti näy käyvän. Tasan eivät käy onnen lahjat...
Olen 25vuotias ja olemme yritelleen alkuvuodesta ilman tulosta. Tällä viikolla pitäs menkat taas alkaa enkä jaksa elää toivossa, tiedän että ne sieltä tulevat taas. Perkeleet. Ei viitsisi elää suuressa toivossa, niin ei pettyisi joka kerta.
Se aika ovulaation ja kuukautisten valissa tuntuu ikuisuudelta. Taytin muutama kuukausi 30 ja alkaa kellon tikitys kuulumaan. Aloitimme miehemme kanssa yrittamaan maaliskuussa ja koska menkat epasaannolliset paadyimme talle kuukaudelle kokeilemaan ovulaatio tikkuja. Toivottavasti pian onnistaa. Ei ole kylla helppoa ja tuntuu karsivallisyys loppuvan. Onnea teille kaikille jotka ovat samassa jamassa
2,5 viikkoa sitten oli viimeiset nuvaring menkat. Nyt "odotellaan" ensimmäisiä luomukuukautisia. Olisi ihana tulla raskaaksi heti, mutta saas nähdä miten käy.
Halut palasi ehkäisyn lopettamisen jälkeen ja olo on kuin uudella ihmisellä. Tosin munasarjat taitaa yrittää jyllätä itseään käyntiin kun viikon on jo alavatsaa nipistelly lähes jatkuvasti. Varasin jo gynen syyskuun loppuun, jotta tulisi tarkistettua onko ne herännyt. Jos ei raskaus ole silloin vielä alkanut.
Ennen ehkäisyä kierto oli 40 päivän korvilla, toivon että sykli vähän lyhenisi.