Mun lapsi saa maalis-huhtikuussa

vauvan. Olen lukenut, että joillakin lesboillakin saattaa olla lapsia. Siksi uskallan kirjoittaa tämän tähän.

Ostin vauvalle perjantaina vaatteita. Ei olisi tarvinnut, mutta ne olivat niin kauniita, ja siitä tuli niin hyvä mieli. Olen kyllä vähän lapsellinen.
81002
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onnea tulevalle mummulle.
Toivottelee 3 lapsen mummeli.

Äänestä
  • vaan mamma. Näin on yleensä aina kutsuttu isovanhempia mun suvussani. Mamma ja pappa. Ei väliä, mutta mummo en halua olla.

    Äänestä

outoa kyllä. ?????

Äänestä
  • äiti lesbo?

    Äänestä

  • että lapseni on poika. Ei kovin nuorikaan vaan jo 27 v.

    Äänestä

sanoa ettei lukeminen kannata. Kyllä, olen myös lukenut saman että joillain lesboilla saattaa olla lapsia. Hyvä että poikasi saa sen lapsen, kuitenkin, eikä lesbo. Ellei kyseessä ole lesbopoika, olen lukenut että sellaisiakin on.

Aina kun ostaa vauvalle esim. vaatteen tai yms niin onhan se totta että sen lapsellisemmaksi ei kai ihminen voi mennä.

Minä toivon että suvussanne on paljon lukijoita ja ajattelijoita. Periytyy sitten se henkinen pääomakin, eikä vain näkö.

Äänestä
  • olla lesbo vaan bi-seksuaalinen. Monilla on takana avioliitto, mutta nainen on myöhemmin huomannut olevansa lesbo?? Aikas outoa??

    Äänestä

  • vaikka musta silloin ei voi kirjoitti:

    olla lesbo vaan bi-seksuaalinen. Monilla on takana avioliitto, mutta nainen on myöhemmin huomannut olevansa lesbo?? Aikas outoa??

    ole luettu läksyjään kun noin vaan sitten muuttaa miehestä naisiin. Sentäs lapset ja kaikki. Voi hyvänen aika, kyllä se on ihmeellistä. Lesboilla muka lapsia ja mieski vaihetaan akkaan. Mitä vielä keksitään? Varmaan että on kummatkin samaan aikaan, mies ja nainen. No, sentäs niin hulluja aikoja ei eletä. En ole ainakaan lukenut moisesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanaya08 kirjoitti:

vauvan. Olen lukenut, että joillakin lesboillakin saattaa olla lapsia. Siksi uskallan kirjoittaa tämän tähän.

Ostin vauvalle perjantaina vaatteita. Ei olisi tarvinnut, mutta ne olivat niin kauniita, ja siitä tuli niin hyvä mieli. Olen kyllä vähän lapsellinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu