minulla on joku ihme patti alapäässä vasemmalla puolella niin sanotusti "huulen päällä." Se näyttää isolta finniltä mut en tiedä mikä se oikeesti on. Tietääkö kukaan mikä se voisi olla?
Pitäisikö se puristaa puhki? Pelottaa :(
Pitäisikö se puristaa puhki? Pelottaa :(
Vastaukset 10
Vanhimmat
siis se on häppärin sisäpuolella...
oon iha paniikissa et mikä se on... ku se on häpykarvojen alapuolella.. :(
Lekuri oikea osoite joka pistää eteenpäin asian tarvittaessa. Labrakokeista ja papasta selvitetään mikä se voisi olla.
Kyllä mullakin on tollasia ollu, mut ne häipyy itekseen. Kun sitä räplää niin se ärtyy ja tulee vielä kipeämmäksi.
ollut, kakski. näytti isolta finniltä ja oli kipeä. puristin sen, ja sisältä tuli "ison finnin" tapaan paljon mönjää.siitä se sitte itekseen parani kuitenki.mitään tietoa ei siten ole mikä se oli mut ei nyt kauheen vaarallista voi olla, ku itekseen hävis ja hengissä oon vielä.
juu kävin näyttää sitä terkkarissa ja se oli kuulema finni et häipyy itestää. en kyllä uskalla puristaa sitä.
mulla alapäässä vasemman ulomman häpyhuulen ihan yläpäässä kauhean kipee pattii niinku siellä häpyhuulen sisällä? tosi kipee. jos koskee sattuu kamalasti. ei näy mitään! voiko se oll ajotain vakavaa? en viitii mutsille mennä vitä esittelee jos se ei ookkaa mitää vakavaa?!?!?!?!!?APUA!
Mahtaisikohan olla kyseessä ärtynyt Bartholin rauhanen? Aluksi voisit kokeilla lämpimällä saippuavedellä huuhelua, itselläni auttoi. Älä nyt kuitenkaan mene sitä puristelemaan! Jos huuhtelu ei auta, ja patti kasvaa vaan, mene lääkäriin. Ja huolehdi joka päivä hygieniasta, pelkkä vesipesu riittää, minulla ainakin.
MINULLA OLLUT PATTI KAUAN,OLEN VÄHÄTELLYT SITÄ,NYT KUUKAUTISET MUUTTUNU TOSI RAJUIKSI,JA ON ALKANU PITKITTYY TIPUTTELUVUOTONA,ALAVATSA JA SELKÄ KIPEE,PELOTTAA IHAN SIKANA,OLEN VARMA ETTÄ ON KOHDUNKAULANSYÖPÄ,OIREET VIITTAA AINAKI,ALAN LUULEMAAN ETTÄ PATTI ANTOI EKAT MERKIT,AINAKIN OLEN LUKENUT ETTÄ MÄÄRÄTYT PATIT ON JUST NIITÄ JOTKA OVAT ESIASTE KOHDUNKAULANSYÖVÄLLE,EI OO KIPEE YHTÄÄN.PAKKO MENNÄ GYNELLE KU USKALTAIS!!
minulla on sisemmässä häpyhuulessa toisessa niistä semmoinen patti, mikä se on? ilmaantunut pari päivää sitten nyt kuukautisten aikaan, aiemmin ei ole ollut tällaista. se on todella kipeä kun sitä koskee, pitääkö mennä lääkäriin vai mikä eteen? finni?