Hain täydennyshaussa vantaan ammattiopiston rakennus ja puualalle. tänään sain kutsun sinne keskiviikoksi. Nyt siis olen käytännössä pulassa. En siis ole ikinä ollut minkäänlaisissa pääsykokeissa eli miten minun kannattaisi valmistautua tähän ja mistä kaikesta pääsykoe koostuu?. pyytäisi vastausta/vinkkiä nopeasti sillä menen kokeeseen ensi keskiviikkona.
Rakennus ja puualan pääsykokeet odottaa
Munkki
2444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juuri kyseisen alan pääsykokeista minulla on tietoa. Minulla ne pitivät sisällään vain haastattelun ja siinä se sitten olikin.
Nyt olen hakemassa lähihoitajaksi ja voin sanoa, että tuntuu paljon hankalemmilta näin enakkoon, on kaikenmaailman testejä ja haastatteluja huhhei... toki se on myös koulu kohtaista, mutta eikö kirjeessä, jonka sait kerrottu mitään?
No puhelimitse kutsuttiin ja kerrottiin jostain haastattelussa, mutta ei sen enempää. Kuulin kyllä, että esim. kaupallisen pääsykokeet sisältävät muutakin kuin haastattelun.
Ja samana päivänä tuli tekstiviesti puualan pääsykokeisiin, jossa ei sitten kerrottu, mistä kaikesta pääsykoe koostuu.
Kiitos kuitenkin tiedosta ja katsotaan, mitä tapahtuu =)