Hei!
Nyt tarvitsen teidän Final Fantsu nörttien tietoa. Tässä pari päivää sitten katsoin pitkästä aikaa Advent of Childrenin ja kiinnostuin -> Kännykästä! Mikä kännykkämalli mahtaa olla kyseessä kyseisessä kohtauksessa: "kännykkä tippuu veteen, uppoo ja rauhallinen musa soi taustalla". Näyttää Nokialta, mutta jos ei ole, niin mitä se muistuttaa eniten?
Ja onko mahdollista ladata netistä soittoääneksi FFVII victory soittoääni? Musa soi kohtauksessa: "Tifan potku plus murskaus penkkiläjään, happy mutta saman tien loser, kun tada tadaa taa taa tatta tatta taa".
Mielummin joku suomalainen tarjoaja. En ala tilaamaan ulkomailta, kun maksaa maltaita ja rekistöröityy automaattisesti johonki klubiin!
Nyt tarvitsen teidän Final Fantsu nörttien tietoa. Tässä pari päivää sitten katsoin pitkästä aikaa Advent of Childrenin ja kiinnostuin -> Kännykästä! Mikä kännykkämalli mahtaa olla kyseessä kyseisessä kohtauksessa: "kännykkä tippuu veteen, uppoo ja rauhallinen musa soi taustalla". Näyttää Nokialta, mutta jos ei ole, niin mitä se muistuttaa eniten?
Ja onko mahdollista ladata netistä soittoääneksi FFVII victory soittoääni? Musa soi kohtauksessa: "Tifan potku plus murskaus penkkiläjään, happy mutta saman tien loser, kun tada tadaa taa taa tatta tatta taa".
Mielummin joku suomalainen tarjoaja. En ala tilaamaan ulkomailta, kun maksaa maltaita ja rekistöröityy automaattisesti johonki klubiin!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mutta itselläni on se voittofanfaari viestin merkkiäänenä, en vain muista mistä sen olen ladannut :( Taisin ladata sen ensin tietokoneelle joltain sivustolta ja siirsin sitten koneelta kännyyn.
En osaa puhelimesta sanoa, mut FF-soittoääniä löytyy netistä varmaan miljuunia. Jos et "aidoilla" soittimilla (eli lähinnä kunnon synalla tai realistic sound engineillä) väsättyä kipaletta löydä niin lataa MIDI-fileenä koneelle ja siitä luuriin sitte. Jos et osaa ite tehä musaohjelmilla haluamaasi soittoääntä (jota vaihtoehtoa minä yleensä suosin).
Midejä löytyy mm. tuolta: http://ffmusic.ffshrine.org/
Muualta löytyy varmaan jotai muuta.
No meikällä on sellainen shaibapuhelin että en saa kytkettyä koneeseen. Hmm, virkistäkää muistianne ja katsokaa AC ja tehkää johtopäätös kännykästä!
Minkä ihme virussivun linkin laitoitkaan. En uskaltanu mennä, kun kone valitti jotain.
Tuolta oon ladannu monia midejä ja pistäny niitä luuriinkin soittiksiksi. Ei oo mulla koneet valittanu tosta sivustosta... joko mun matolaatikko vuotaa ku seula tai sulla on jotkuu asetukset aika tapissaan. Tosin oon monilla ohjelmilla skannaillu aina säännöllisesti eikä mitn oo löytyny koskaan.
..kaksi vuotta ollut aidot soittarit soittava känny, vähintään kerran kuussa vaihdan soittoääntä, enkä kertaakaan ole muuta kelpuuttanut kuin fintsumusaa
Lataatko koneelle, ja mistä? Keksin hienon säädön miten saan sen puhelimeen. Lataan koneelle -> muistitikku -> siirretään kaverille jolta löytyy huippu känny -> mms viesti meikälle. :p
Koneella varmaan kaikki fintsumusat imutettuina (veli hommas), siitä sit vaan johdolla kännyyn :>
Aika vaivalloiselta kuulostaa toi sun keksimä keino saada soittariksi :D
Voisin tietää ehkä.
Nimim. Nokialla työskentelevä
Nyt tiedämme siis kuka aiheutti sen taannoisen Nokian vesikatastrofin. Menit sitte kääntämään väärää vipua.
Yritin sitä Pekkaa varotella, mutta se sanoi osaavansa hommansa...
Mitä ehdotat?
Jk: Saitte pääni räjähtämään blitzball -keskustelullanne. Stick to the point, menee keskustelu sekavaksi. Jätte bra, väntar ännu på rigtigt svar!
säveltelin vanhaan kännyyn ite "vähän niinku ff musaa".tuli joskus ihan mukavia versioita:D.ei ole muuten kuulunu koskaan tuola maailmalla että jollain olis ff musaa kännysä soitto äänenä...olis kiva ku tuola jossain kuulus tuttu sävel,nostas varmaan hymyn huulille:D..
Hitsi oliskin fantsu idea vääntää FF-hahmoista jalis/blitz joukkue...millasilla kokoonpanoilla työ pelaisitte?
Maalissa ehdottomasti Tifa ja kaikki tietää miksi ;)
Pakkeina Auron ja Odin(voiko summoni olla hahmo?)
Keskellä herttainen ja vikkelä Kupo
Laidoilla luonnollisesti Tidus ja Zidane
Laittasin maalille Shivan ja keskelle Bahamutin ja muita ei tarviis jos joku tulis nii SHUUUUUWWWW FLIURRRR KLIRRRRIRIRRÄÄÄKSS ja sitte PAFZUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUMM BBBBBOOOOOOOOOOOMMMMMM VIUUUUUUUUH ZAP!!!!!!!!!1
Sitten uudestaan pari kertaa ja voittas matsin ku matsin.
Kentällä olisi pelkkä Keepa, kun osaa hoitaa laita-, puolustus-, sekä hyökkäyspelaajien roolit yksinään ja maalivahdinkin tehtävä sujuu pelkällä sormen heiluttamisella siellä sun täällä pallon liitäessä kohti verkkoa.
Ja sitten ite snorkkelien kanssa arenan pohjassa arvioimassa ja kirjaamassa ylös muiden pelaajien tehokkuutta ja osaamista.
En tarvis muita pelaajii kun tän eidolonin maalille. Porukka huutelis katsomosta että "vitun imuri!!"
http://www.youtube.com/watch?v=4uDd-7NrxkU
se on joku japanilainen kännykkä. en muista merkkiä mut jos just semmotist haluu niin ainoastaan japsilandiasta löytyy.
Näin, että LG:llä olisi jotain mitä etsin. :)