Karhu
Tappanut ...
6386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
rauhallisesti. Älkää nyt hyvät ihmiset alkako panikoimaan ja hysterisoimaan. Teillä ei ole mitään hätää. Sen sijaan oikeus on jälleen tapahtunut tässä maassa. Karhulla, kuten sudellakin on oikeus herkutella aina silloin tällöin lammas- tai poropaistilla.
Älkää välittäkö tämän lammaspaimenen krokotiilin kyynelistä, hän saa runsaat korvaukset ja sympatiat. Todellisuudessa hän on onnellinen tapahtuneesta.
Minäkin olen mielissäni. On aika jälleen hieman juhlistaa ja osoittaa kunnioitusta luonnon mahtavuudelle. Juhlakamppeet siis päälle, pari viskigrogia ruokaryypyksi jne... Luonnonystävä osaa nauttia luonnosta ja siihen kuuluvista mahtavista petoeläimistä.
Olla paljoakaan kavereita kun aina roikut täällä.
mutta ystäviä (sudet) on sitäkin enemmän ja koko ajan paiskin töitä, jotta apinat eivät hävittäisi näitä ystäviäni.
ja lyöttäydy lauman jatkoksi jotta lopetat
naurettavuutesi täällä.
ulvoa onnesta tarkkaillessani kuuta kaukoputkellani. Tähtitiede on yksi intohimoistani.
Eiköhän niitä sinun ystäviäsi ala olla jo liikaa monin paikoin, kun vielä oikein kehuskeletkin niiden määrällä. Kyllä pieni vähennys olisi paikallaan. Oppisivathan samalla kunnioittamaan meitä muitakin eikä vain sinua.