BMW F 800 ST

Deauvillekö

Kertokaapa kokemuksia kannattaako tälläinen pyörä laittaa.
Onko kahden istuttava kotimaan matkailussa....
Vaihtoehtona Hondan deauville 700.

5

3240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tropekol

      laittaa minne?

      • luukuttaja

        Päivä pelastettu, super neropatti on palstalla. Vau!!!!

        Hondassa on kardaani, Bemarissa hihna. Bemari tehokkaampi. Hondassa matkavarustelu valmiina. Vaikea sanoa ilman koeajoja.
        Molemmat laatuvehkeitä, kinkkinen valinta.


    • ikibemaristi

      olen ajanut edellisellä f 800 st:llä 35000 km. kesällä ostin uuden ja hyvä se on edelleenkin. kulkee alle 4 litraa satasella, hihnan kestosta en tiedä koske edellisessä mopossa sitä ei pitänyt vaihtaa. on kevyt ja matala, supermatalalla satulalla kantapäät ylettyvät maahan, pituuteni on 165 cm. keskituki on 35 cm leveä, sen saa pysäköityä vaikka pehmeälle hiekalle. takalaukut ovat penaalista.... siis pienet.huoltoväli on 10,000 km ja pienet huollot maksavat alle 200 euroketta. isot huollot maksavat jo melkein 300 rahaa. moottori vetää nykimättä raikkaasti 1500 kierroksesta ylöspäin ja kulkeekin miehekkäästi. vaihteiston välitykset ovat liian pitkät, ykkösellä melkein sata rajoitin vasten.tässä näitä kokemuksia.

    • äSTeee

      Olen omistanut kaikkiaan viisi pyörää ennen tätä bemun ST mallia. Edellinenkin oli bemu tosin kardaani. Tästä voin vain sanoa, että erittäin hyvä. Ajan paljon kaksi päällä ja matkaa. Toimii => on riittävän tehokas, tanakka muttei liian raskas, bensapihi, erinomainen ajaa, hyvin suojaava kate ja kun laittaa Akron putken (mikä menee heittämällä, koska BMW on säätänyt tehtaalla koneen ko putkelle sopivaksi!) niin äänikin on kuten tehopyörässä kuuluukin olla.

      Ennen edellisen vaihtoa testasin useita pyöriä Bläkkarista Varaeeron ja kaikkea mahdollista. Myös muut uuxdet bemun mallit. Totesin tässä olevan hinta - laatu suhteen tapissa, enkä ole katunut ensimmäisen kesän jälkeen!

      • kertoo

        asiaa. Kokemusta minulla kans matka ajosta st:llä
        ja ei voi moittia. Deuville ei ole vertailukelpoinen st:n kanssa muussa kuin hinnassa,kaikissa muissa jää kakkoseksi ja kaiken lisäksi vielä ruostuu. Huh


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe