Niin. Tossa alapuolella on yks mun viesti jos mä kysyn et oonko liian laiha. Ensinnäkin mä kysyin muitten ihmisten mielipidettä( tai tuntemattomien ja pysyä itsekkin anonyyminä). Toiseksi aika moni luuli että olen tyttö. Johtuu ehkä siitä etten kirjoittanu sitä eriksee( halusin nähä mitä muut sanoo ku ei tiedä ett mä oon poika). Vastaukset oli aika hauskoja. Yks niistä oli tietenki legendaarinen viesti missä sanotaa asiat miten ne ei todellakaa oo. Nii ja esimerksis koulus joudun sanoo aina muille et venää ku mä syön vielä ja yleensä syön aina eniten. Ei täs muuta.
ON SE KUMMA.
laiha
4612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä tuossa sitten mitään, sulla vaan aineenvaihdunta on hiukka parempi ku muilla. Mä olin armeijaan mennessä 180senttinen ja joku 57kiloinen vaikka söin pirusti..ja ihan terve.
Sä taidat olla vielä kevyempää sorttia, mutta tuskinpa mitenkään vaarallista.
Silloin se vitutti, nyt oon vaan tyytyväinen kun voin syödä mitä vain painon pysyessä kuitenkin kurissa: 181senttiä/75kiloa, hampurilaisia ja roskaruojaa miltei päivittäin.
Ainoo millä saat varmaan painon nousemaan on punttisali ja myöhemmin iän tuoma huonontunut aineenvaihdunta
En tarkoittanut tekstiäni loukkauksena, ehkä käsitit väärin.
Olen vain sitä mieltä, ettette kuitenkaan saa pelkkien mittojen mukaan, asiallista ja rehellistä vastausta kysymykseenne.
Kuinka kukaan voi arvioida toisen "sopivuuden" pelkkien adjektiivien perusteella?
joo sori mut täällä ei kauheesti käy jätkiä kertomassa paino-ongelmistaan..mut oikeesti oot alipainoinen ku kerta mielipidettä kysyit..oli kyllä aikapaljon homoja tuola..(=
olihan siel =).