Näin on!
Mustankorkean biojätelaitos haisee
YÄK
7849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllähän eloperäiset mätänevät roippeet aina löyhkäävät. Hyvä, että ne löyhkäävät siellä, eikä kaduilla niinkuin eräässä vanhassa sivistysvaltiossa.
ainakaan meillä ja oliko pakko tehdä talo kaatopaikan varjoon? Ja odota kun sulkevat kohta niin kissan kokoiset rotat tulee teille kylään ruokaa etsimään.
Lopetetaan biojätteen kerääminen niin kaatuu koko laitos. Kansa rypee löyhkässä kaupungin tehdessä tiliä biojätekompostorilla
ja se aiheuttaa nyt paikallisia hajuhaittoja
Myllyjärven , ylä-myllyjärven , keltinmäen ja mäyrämäen asuntojen hinnat kirraa 2 vuoden päästä n. 15% ylös kun kaatopaikka suljetaan lopullisesti
on että mokomat lautahökkelit tulee 20% alaspäin seuraavan 10 vuoden aikana. Ylihintaisia kalliilla tehtyjä perustaloja ja vielä aika paljon noita ruotsalaisia tekeleitä myös.
moottoritien jyly stereona järvien yli , vesihän tunnetusti kertoo ääntä
kuuluuko meteli kovanakin ?
Ei ne biojätelaitosta sulje vaan kaatopaikan