Saisiko hyvän englanninkielen taidon omaava maahanmuuttaja [EU-kansalainen] töitä sänköalalla? Suomea ei puhu vielä, mutta opiskelee.
Töitä ilman kielitaitoa?
_kysyvä_
3466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Täällä on jo nyt liikaa porukkaa joiden kanssa ei pysty puhumaan työasioita selväksi. Ei sillä englannilla oikein SUOMEN rakennuksilla pärjää. Miksi ei mene englantiin hommiin?
Mikäli puhutaan ”liika porukasta” – aivan totta. Yleisvastaukset, - ” Ei saand aru (eesti)” tai ”Ne vrazumly (polska)”, joita epäselvityksiä ammattiliitot ei huomaa, suomalainen porukka ei väliä niitä, kuin pääasia saada oma palkkaa. Ne eivät edes tajua, että ulkopuoliset vie eurot raja ulkopuolille.
Aikoina sitten on ollut yleissanonta ”Suomessa puhutaan suomea”.
Pelkuri aina lyö vaan alavoimaista, silloin tällöin olin ”poika”, yrittäkää sanomaan tänään päin naamaa. Olette itse kasvaneet vihaa!
Mikäli löydät kunnon firmaa. jatkuu