Nyt te Harri Ollin pilkkaajat

perukaa puheenne.

Vaikka hapa onkin naisiin menevä ja liemen maistaja(humalassa ajo todella hänelle miinus) niin Hapa on ainoa mäkimies Suomess tällä hetkellä. Nyt huomioivat tuomaritkin hänen hyppynsä 19 pisteen arvoiseksi, kun ei norjalaista ja suomalaista ollut viimeksi tuomaritornissa.

Kuopion veljeksistä ei ole enää huipulle. Paras mies Happonen on loukkaantunut. Tämä turhamies Lappi on aivan säälistä otettu kesäkisoihin mukaan, koska on ainoa Kuopion mies. Hänen päässään pyörii vain ne tulevat tuomariopinnot.

4

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaa kaliberia

      kun esikuvasi mATTI ja oLLI, muutenkin kaikki lajit missä on sukset jalassa näyttää vetävän juoppoja, rattijuoppoja, Doping aineiden käyttäjiä, Lääke narkkareita, sekopäitä soosaajia.

      • eikös

        ne ole siis aivan tavallisia suomalaisia!


      • Näytä Harri heille!
        eikös kirjoitti:

        ne ole siis aivan tavallisia suomalaisia!

        Olet oikea nuori joka joskus juhlii! Niin mekin teimme aikoinaan. Sinä osaat vielä hypätä! Olemme koko Suomi sinusta ylpeitä! On surullista kuinka jotkut hiihtoliitossa voivat pilata sinun hyppyuraa! Onneksi hiiholiitto hajoaa! Harri saisit omia sponsseja ja sitten kisoihin mukaan!
        Tsemppiä Harri saamme nauttia sinun varassa koko Suomen menestyksestä!


      • örvellys
        Näytä Harri heille! kirjoitti:

        Olet oikea nuori joka joskus juhlii! Niin mekin teimme aikoinaan. Sinä osaat vielä hypätä! Olemme koko Suomi sinusta ylpeitä! On surullista kuinka jotkut hiihtoliitossa voivat pilata sinun hyppyuraa! Onneksi hiiholiitto hajoaa! Harri saisit omia sponsseja ja sitten kisoihin mukaan!
        Tsemppiä Harri saamme nauttia sinun varassa koko Suomen menestyksestä!

        kyse on MÄKIHYPYN maalmancupista,ei örvellyksen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      252
      3854
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      60
      3751
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      114
      3048
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      57
      2748
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      130
      2595
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2142
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2061
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1921
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      124
      1896
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      71
      1269
    Aihe