juhlapaikka hyvinkäältä

hei kaikki hyvinkäällä tai siinä läheistössä häitänne viettäneet.
meillä on varattu hyvinkään vanha kirkko ensi
kesäksi ja nyt mietimme hääjuhlapaikkaa.
kerrotteko kokemuksianne?
2614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidät vihittiin eilen 8.8.08. Kirkko oli Kytäjän idyllinen pikkukirkko.Parkkipaikasta ei ollut pulaa ja tie sinne mukavaa idyllistä maalaismaisemaa. Hääviettopaikka oli Hyvinkään Rantasipi Sveitsissä. Vieraita meillä oli 122 henkeä ja söimme Buffeeta. Ruoka oli aivan fantastisen hyvää ja tarjoilu loistavaa ja ystävällistä. Häävierailla oli myös mahdollista yöpyä Rantasipissä mikä olikin monenmielestä hyvä asia. Suosittelen lämpimästi.

Äänestä

Emme pitäneet tarpeellisena juoksuttaa hääväkeä paikasta toiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


morsianelokuu09 kirjoitti:

hei kaikki hyvinkäällä tai siinä läheistössä häitänne viettäneet.
meillä on varattu hyvinkään vanha kirkko ensi
kesäksi ja nyt mietimme hääjuhlapaikkaa.
kerrotteko kokemuksianne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu