Taisin mennä väärälle palstalle, Unien tulkinnassa, joten poistin ja kokeilen tällä palstalla. Toivottavasti tämä aihe on oikea.
Olen aika sävelkorvainen, koska tykkään kuunnella paljon musiikkeja. Siksi ne soivat päässäni useasti, niin unissa ja valveilla. Mutta tässä on joku sellaista, jota en ole kuullut tällaisesta asiasta.
Nukkuessani tulee useasti musiikkeja, jotka soivat päässäni, niin nähdessäni unia ja ei-unia. Musiikit ovat yleensä aivan tuntemattomia, jota en ole koskaan kuullut niistä ollenkaan.
Ystäväni kertoi, että tämä voi johtua telepatian avulla. Hän kertoi, että telepatia viestittää, joka yrittää etsiä uusia musiikkeja toisista maailmoistaan.
Voiko olla mahdollista, että musiikit jotka soivat päässäni, johtuu telepatian vuoksi?
Musiikit telepatian vuoksi?
3
649
Vastaukset 3
- Aritta
johtuuko telepatiasta, mutta käymme kyllä rajan takana nukkuessamme ja nappaamme sieltä sitä sun tätä ja tapaamme muita henkiä.
Minäkin kuulen musiikkia unissani, usein oikein kaunista musiikkia jota en ole ikinä kuullut esim radiosta. - niinpä niin
Ehkä kyse onkin vaan niin yksinkertaisesta asiasta, että sinulla on säveltäjänkykyjä, jotka ilmenee unien yhteydessä.
Alitajunta työstää musiikillisia tuotoksia, jotka pulpahtavat esiin unissa. Ne pitäisi vaan muistaa vielä herättyäänkin, niin niitä voisi kirjata ylös, ja voisi päästä sovittamaan niitä oikeasti soittimille. - the love doc
"musiikit" joita kuulet, antavat aiheen kahteen toimenpiteeseen jotka sinun tulisi pikaisesti suorittaa, harmi vain etten osaa sanoa kumpi on kiireellisempi niistä,mutta päätä se itse :)
Nämä kun teet,saat vastauksen moniin mieltäsi askarruttaviin asioihin:
-lääkäriin,psykiatrille,lääkitys kohdalleen
vaihtoehto 2:
-oikeinkirjoituskurssille,nopeasti jotta "musiikit" saadaan edes teksteistäsi pois ja turha "johtuminen" myös.
Todella rasittavaa luettavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64921Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 45593
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24541- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14501Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409