Ilon talo
Kokkolaan
32618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eikö sitä ole joka paikka täynnä. Ei kyllä houkuttele ainakaan minua. Mutta suurimmat rahatkan on aina kääritty tuolla peruskonseptilla. Hyvä että tulee kilpailua alalle. Kaipaisin Kokkolaan etno/jazz/world/hevi/musaa tarjoavaa klubia. Toivottavasti ymmärrän väärin tuon mainoksen ja ilotalo edustaisi kuitenkin monipuolisuutta tuon 100 kertaa käydyn konseptin sijaan.
Nooh, kyllä voipi olla aika paljonkin eri menoa vaikka onkin DeeJiitä ja suomirokkia jne jne...
Tässäkin kaupungissa vaikka DJ:tten taso on öööö, kauniisti sanottuna aika matala, niin silti voi havaita suuriakin eroja illan työskentelyssä. Itse en arvioi DJ:tä toivelistan täyttämisen perusteella, vaan ylipäätään yleisen fiiliksen ylläpitämisen kantilta (musiikillisesti). Ehkä vähän aiheen vierestä, mutta olis hienoa jos täällä kokkolassakin
annettais hemmojen soittaa omaa soittolistaa ja otettaisiin niitä soittelemaan "artisteina" eikä vain jukeboxi-meiningillä toteuttamaan toiveitä kännipäiltä... Jos ehkä ravintoloitsijatkin voisivat valitessaan soittajat iltoihin, ottaisivat sen halutun tyylisiä DJ:tä jo valmiiksi. Näin varmasti soittajallakin olis huippufiilis soitella... Eli vaihtuvuutta ja vierailevia DJ:tä ehdottomasti enemmän kokkolan baareihin!!! Kaikkia ei tarvi aina yrittää miellyttää... Hyvää kesän jatkoa:)
niiin tää on se onnela. tai ei onnela, mut se minkä sedu perustaa---!