Tietäiskö kukaan KappAhlin työtavoista ym. mitää. Millaista työtä ym.
KappAhl
7
4271
Vastaukset
- @ava
Mitä haluat tietää KappAhlista? Olen työskennellyt nyt noin 2 vuotta kyseisessä firmassa...Suht.tyytyväinen ollut...=)
- kissukka
Moi! Itse olisin myös kiinnostunut, radiosta kuulin et voi hakea töihin.. Haluun vaihtaa työpaikkaa! :(
Nii kerros minkälaista työtä se oikeen on? :) Oon ollu joskus vuonna nakki seppälässä TETissä, varmaan aika samanlaista meininkiä. - @ava
kissukka kirjoitti:
Moi! Itse olisin myös kiinnostunut, radiosta kuulin et voi hakea töihin.. Haluun vaihtaa työpaikkaa! :(
Nii kerros minkälaista työtä se oikeen on? :) Oon ollu joskus vuonna nakki seppälässä TETissä, varmaan aika samanlaista meininkiä.No niin elikkäs....Ihan ensimmäiseksi haluan sanoa ne huonot puolet työstä jotka minua eniten kiusaavat:TODELLA pienet tuntisopparit jokaisella,pienimmät 15h/viikko ja maksimi 30h/viikko!Paljon 4 tunnin työpäiviä,ei kiva...=(
Firmana KappAhl hyvä,etuudet mun mielestä paljon paremmat kuin muualla.Esim.henksa-ale 30%, työterveyspalvelut,liikuntarahat yms...Työnkuvaan kuuluu asiakaspalvelu tietysti, kuorman purkua, esillepanoa...eli tälläsiä jokapäiväisiä vaatekaupan juttuja!
Mitäs vielä...Sen voin sanoa, että KappAhl tosiaan pitää työntekijöistään huolta,ei turhan ylimainostettua!
Ihan ok duunipaikkana mut vaihtaisin jos jostain sais lisää työtunteja...=) - ngaeghröehg
Mitä vaatimuksia töihin pääsyyn? Itse olen merkonomi, mutta olen työskennellyt toimistossa pääosin, toki sielläkin on asiakaspalvelua. Nyt lopen kylläastynyt tietokoneen näpyttelyyn. Miten tulee toimeen noilla tunneilla? Täytyykö hakea jotain tukia lisäksi? Tuleeko tukien kanssa ok:sti toimeen?
- Eetuwer
KappAhl ei todellakaan pidä työntekijöistä huolta.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Vuosia olen työskennellyt enkä haluaisi lähteä koska tykkään työstä ja työtovereista. Mutta asiakaspalvelu halutaan että on jopa tunkeilevaa. Kaikki pitää olla 100% ja en tiedä muista mutta esimieheni on saanut meidät kaikki itkemään. Erittäin suorastaan kireä, julma ja hankala ilmapiiri ja työskentely tulee lähes kaikille kun hän on töissä. Suosittelen lämpimästi kappahlia mutta en tässä paikkakunnassa missä minä olen. täällä tämä pitäisi olla viimeinen paikka mihin halutaan tulla. Saikuttaakkaan ei kehtaa ja älyttömät paineet jatkuvasti.
- Anonyymi
tilasin kylpytakin ja kun myyjä otti hälytintä pois nii kylpytakki repesi joten myyjä saisi vaihtua😂😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108