mitä jos kani on karkki ahmatti kertokaa!!!!!!!
jos kani on karkki ahmatti!!!!!!!!!!!!!
16
4813
Vastaukset
- S
Ei millään pahalla, mutta joko viestisi on vitsi
tai sitten et itse ole ihan fiksuimmasta päästä.
Kanille ei _ehkä_ pitäisi antaa karkkia. - minä vaan
Mä en oikeen tajunnu tota sun viestiäs...
Älä anna kanillesi sitä karkkia, tai se saa
ripulin, ja kanit saattaa kuolla ripuliin!!!
Rusinoita voi kyllä antaa, MUTTA vain silloin
tällöin!!! - gerbildo
... annatko sinä kanille karkkeja? Sinähän sen
päätät mitä kanisi syö!
t. gerbildo - sandström
kyllä kanit syö karkkia, ainakin mun pupuni
haluais syödä suklaata, mutta KANILLE EI SAA ANTAA
IHMISILLE TARKOOTETTUJA KARKKEJA!!!!!!!!
ne saa ripulin ja voi kuolla!!!!
nimin. koemuksella, serkkujen marsu kuoli, ku se
söi popcornia ja sipsejä, kaneilla sama juttu,
niillehän on tehty oikeen omia karkkinappeja,
joita löytää suklaasta mansikan kautta jugurttiin,
eli makuja on kaikenlaisia, mun pupui ahmii niitä,
en anna sille mitään muuta, eikä saakkaan antaa.
hyvät- Anonyymi
Mun pupu haluaisi kovasti syödä karkkia mutta en todellakaan anna. Eikä kanille myöskään saa antaa mitään marketin herkku nappuloita esim. jogurtti tai mitä kaikkia niitä onkaan ja niissä jogurtti nappuloissa maitojauhetta. Paras herkku kaneille on kaikki tuoreet, ja omenaa pienissä määrin ja sama pätee porkkanan, mustikan, mansikan, vadelman, puolukan, nektariinin ja luumun kanssa ja viinirypäleitä saa antaa harvoin yksikerrallaan.
- kanifani1+marsut+muut
se sinun kanisi niitä karkkeja saa, käy itse
ostamassa kiskalta vai??? Liika sokeri on kanille
haitallista, se saa silmät vuotamaan ja saattaa
aiheuttaa sokeritaudin, kun haiman toiminta
heikkenee! Please, osta kanillesi Tassu-
koirankeksejä, jos haluat sille jotain namia
antaa! Ne ovat viljapohjaisia, eivät sisällä
sokeria eikä suolaa!!! - Lotta ja Rolle
No... mä taidan olla ainoo joka ymmärtää sua!
Mäkin annan joskus mun kanille suklaarusinoita.
Tai sit se penkoo mun karkkipussia ja syö sieltä.
Aika outo kani!- Anonyymi
Oletpa hiolehimaton. Ei pahal
- Ninjaandlumi
Onko vaarallista jos kanini söi popcornin?
- Anonyymi
Ei ole jos vaan yhden
- Anonyymi
En anna kanilleni mitään sokeri pistosta paitsi salaattia porkkanaa ja heinää en anna kanille mitään herkkuja ja jos nään tollasen viestin vielä niin ei käy hyvin.
- Anonyymi
Porkkana on sille herkkua :P
- Anonyymi
En siis tiedä kuinka paljon annat sille porkkanaa mutta joss antaa paljon niin se voi sairastua.
Kirjoitan omasta kokemuksesta ja olen opiskelemassa pieneläin lääkäriksi joten kannattaa uskoa.Muuten kani voi sairastua
- Anonyymi
Mitä jos kanini nuolaisi coka kolaa? Onko vaarallista?
- Anonyymi
Se ei ole vaarallista jos vain vähän mutta coka colassa on paljon sokeria joten jos juo paljon niin pitäisi ehkä viedä eläin lääkäriin tai saada selvää kuinka hoitaa kania kun se on kipeä.
- Anonyymi
Emt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14114408Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386011SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1585593Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124407HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.544213"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011536