Netellerin rahojen kotiutus?

Ällistynyt!

Miten netelleriltä saa tehtyä ihan NORMAALIN rahan siirron omalle pankkitilille?

Netellerin sivuilla kohdassa money transfer tulee joku ihmeen Merchant ja sen jälkeen se pyytää jotain Merchant-tunnusta!

Pokerisivujen mukaan rahojen kotiutus pitäisi tapahtua kätevästi ja vaivatta netellerin kautta, niin pitääkö tässä viellä siirtä raht jollekkin kolmannelle osapuolelle?

Taitaa olla kusetusta koko Neteller! Onneksi ei mennyt rahaa kuin muutama kymppi!

16

9834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -Lumiukko

      Kotiutus siis tapahtuu "withdrawal" -välilehdestä et sillei hei!

      Transfer taas on NetEller tilien väliseen varojen siirtoon!

      • -Lumiukko

        -Lumiukolle on rahat NetEllriltä tullut aina kolmen pankkipäivän kuluessa Sampo Pankkiin.


      • Ällistynyt!

        kopioita passista ja valokuva itsestään sähköpostilla?

        Osaako joku kertoa tuosta hieman enemmän?


      • käytäntö...
        Ällistynyt! kirjoitti:

        kopioita passista ja valokuva itsestään sähköpostilla?

        Osaako joku kertoa tuosta hieman enemmän?

        Tuo on yleinen käytäntö kaikilla pelisaiteilla että otat kopion esim. ajokortistasi ja sitten lähetät kuvan sinne netellerin supportiin. Joskus tulee varmistussoittokin (ei aina).


      • Anonyymi

        Se tarjoo jotain krypto valuuttaa muttei omalle oankkitilille saa mitenkää siirrettyä


      • Anonyymi
        käytäntö... kirjoitti:

        Tuo on yleinen käytäntö kaikilla pelisaiteilla että otat kopion esim. ajokortistasi ja sitten lähetät kuvan sinne netellerin supportiin. Joskus tulee varmistussoittokin (ei aina).

        Sally Vaikka kaikki on lähetetty ja ovat hyväksyneet, en ymmärrä, miksi ei saa siirrettyä. Neteller lompakosta Visa kortti, jossa on Google Play ominaisuus. Kun en osaa Englantia, se on hankalinta tässä. Oliko niissä siirroissa tai nostoissa raja, paljonko saa nostaa huomasiko joku lukea ?


      • Anonyymi
        -Lumiukko kirjoitti:

        -Lumiukolle on rahat NetEllriltä tullut aina kolmen pankkipäivän kuluessa Sampo Pankkiin.

        Sally Kerro mullekkin tarkkaan Englanti- Suomi. niin saat 20.


      • Anonyymi
        käytäntö... kirjoitti:

        Tuo on yleinen käytäntö kaikilla pelisaiteilla että otat kopion esim. ajokortistasi ja sitten lähetät kuvan sinne netellerin supportiin. Joskus tulee varmistussoittokin (ei aina).

        Sally. Nuo asiat on jo tehty ;)


    • tietoa....

      Paras keino kotiuttaa netelleristä on hankkia global mastercard kortti jonka pystyy tilamaan sieltä neteller päätililtä... Sille pystyy kotiuttamaan ilmaiseksi ja se käy kaikissa kaupoissa kuten visa ilman kuluja ym. Nostettaessa rahaa automaatista tulee jokin 3-4e maksu.

      Kun nuo netellerin nostotaksat nousivat 7,5e/nosto (jos nostaa pankkitilille)... Jos nostaa kortille niin saa ilmaiseksi nostaa... Ennen oli 1e/nosto.

      3 päivää menee jos kotiuttaa mutta empä suosittele... Moneybookersilla halvemmat kotiuttamiset tuossa suhteessa... Paitsi tietysti tuota korttia ei taida olla moneybookersilla?

      Kortille nostot tapahtuvat yleensä 24h aikana.

      • lisäinfo

        Ei siis kannata ihan pikkusummia nostella sieltä neteller tililtä koska jokaisesta nostosta menee tuo 7,5e...

        Laita se kortti tilaukseen sieltä sivuilta. Siinä menee jokin 2-3 viikkoa ennen kuin saapuu ja sitten pystyt sille nostamaan ilmaiseksi...

        Rahansiirto pokeritileille on "ilmaista", paitsi valuutanvaihdosta otetaan kustannukset...


    • FuckNeteller

      Siis on ihan paska toi neteller.ei liiku mikää raha mihkää suuntaa.ei voi siirtää ph:ltä sinne eikä toisteppäi.mistää ei löydy just mitää ohjeita varsinkaa suomeks ja jos löytyy nii ne on noi samat aina eikä niist oo mitää hyötyä.en suosittele kellekkää tota netelleriä,palaa vaa hermot.

      • PetellerNerseestä

        Oon kysyny "joka" paikasta miten saa rahat netellerin tililtä siirrettyä omalle tilille ? Joka paikassa sama vastaus! Osaavat Hel.....n hyvin neuvoa netelleriin rahan siirron, mutta kukaan ei niiden kotiutusta omalle tililleni nordeaan. Whitdrawal ei toimi sellainen valikko kyllä löytyy alivalikosta ja kysyy pikku summaa joka on lähetetty tililleni ja sen olen antanut. Mutta kun ei!!!


    • ekinyyser

      Ei mitenkään. minultakin katosi 80 € kun yritin Tallettaa 80 € Renvalds- kasinolta omalle tililleni

    • Anonyymi

      Olen yrittänyt tähän tutustua monena päivänä , en ole vielä päässyt eteenpäin . Raha on siellä kiinni. Kun he antaa lopussa mainoksia, vaikka pitäisi minun mielestä hoitaa tämä tärkein asia. Miten saan rahani käyttöön.
      En tiedä , miten tämä on niin vaikeaa. Joudun kaikki vastaukset kääntämään aina Suomeksi ja sitten lähtevät Englanniksi.
      Jos joku on oppinut saamaan täältä Netelleriltä pois rahansa omalle tilille, niin hyvä! kertokaa!!! Kävin joskus 5v. sitten ja en saanut ulos muuten, kuin kauheen työn kanssa ja miehen tilin kautta, kun piti toisenkin avara itselleen Neteller ensin. ja sisälle jäi 70€ hän sanoi. ei ollut silloinkaan isompaa kuin 100-200, mutta meni kallista aikaa paljo Arvatkaa miten harmittaa. Joulu tulee ja olisi ollut lisänä, kun ei saa kuin pienen eläkkeen. Vieraita lähisukua korkeintaan tulee, jos ehtivät. Hyvää Joulun ohotusta Jos onnistutte kokiuttamaan, olisi kiva kuulla.

    • Anonyymi

      Tätä minäkin ihmettelin, kun pitään monen kautta yrittää kierrättää" siis yritys hyvä 10, kun nyt vielä vähän toivoa on, että ei he voi niitä ottaa, tai silloin pitää laittaa ilmoitus. "Tiedätte mihin"Olemme Suomalaiset rehellisiä ja vaaditaan oikeutta asioihin. Älkää jättäkä kymppejä sinne. Ne on meidän henkilökohtaisia. Katsotaan ja yritetään opiskella ja saada kuntoon asiat. sk

    • Anonyymi

      Sally nimimerkki täällä. Netellerin rahansiirto. Ensinnäkin olisi hyvä, jos olisi Englannin kielen taitoinen se helpottaisi, koska on hanhala koko ajan kääntää Googlella tai kuka milläkin.
      Sitä ihmettelin, kun olen kokeillut sitä, miten se toimisi. He kysyvät koko ajan uusimaan salasanaa ja pyytävät moneen kertaan henkilöllisyyttä , vaikka ovat itse siellä ensin hyväksyneet. Kauheeta edestakaisin pyöritystä.
      Kotiutus on tosin, kuin kiven alla, eikä he suostu palauttamaan takaisin rahaa, mistä se on lähetetty. elikkä he pitävät rahat siellä, ellet saa itse niitä siirrettyä.
      Kysyn sellaista asiaa, Onko lukijoista kukaan saanut palautettua rahaa omalle tilille tai skrillin kautta tai avannut sen NET ELLER kortin, minkä voi tilata fyysisen, joka tulisi postissa heidän mukaan. Jos joku onnekas on saanut kotiutettua esim omalle VISA kortilie, jossa on Google Pay ominaisuus. Kerro muillekkin. Jos voit auttaa, niin saat 20 vaivannäöstä. Minä en ymmärrä, miksi he tarjoavat , että avata SKRILL. Ei kannata mun mielestä, koska sekin maksaa. kun sillä ole jatkossa käyttöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      23
      4107
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      94
      2055
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      95
      1390
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      168
      1331
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      59
      1201
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1095
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      195
      1044
    8. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      47
      963
    9. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      942
    10. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      915
    Aihe