Heippa! Tiedustelisin teiltä, jotka omistavat Domo matkalaukun tai tietävät siitä jotain, että kannattaako sitä teidän mielestänne ostaa? Citymarketissa on nyt tämän kuun tarjouksena kyseiset matkalaukut tarjouksessa ja hieman tietämättömänä tiedustelisinkin, että kummonen laukku se on (onko kentällä tuntematon ettei löydy vara-avainta jos pitää virkailijoiden avata) vai vaan maksaa enempi ja ostaa "kuuluisa" samsonite tai jokin muu tuttu merkki? Kiitoksia avusta! :)
Domo matkalaukku
2
3570
Vastaukset
- minä katsoisin
ja minusta tärkein kohta laukuissa on ne pyörät. Liian pienet ei kulje kuin tasaisella ja sisällä. Ei ne kuule tarkastuksessa vara-avaimia tarvitse sillä laukku kuin laukku aukeaa ilman niitäkin. Osta pois jos hyvältä tuntuu ja kiinnitä huomiota mitä painaa tyhjänä? Esim. tyhjänä 6 kg ja rajoitus 15 kg kuten alkaa jo monella olla. ei siinä paljon tavaraa sallita jos näin on.
- laukkujen käyttäjä
Js paljon matkustelet, on Samsonite peruslaukuissa paras.
Tarvitsen työssäni matkalaukkuja, johon pakkaan näytteet. Laukkuja tulee käsiteltyä aika kovakouraisesti ja hantaakit sekä vetokahva ovat koetuksella, samoin vetoketjut. Pyörätkin saattavat irrota.
Halpislaukut ovat hajonneet nopeasti, yleensä alle vuodessa on laukussa jo vikaa; vetoketju hajonnut, vetokahva irti, pyrä irronnut tms., mutta vanhat pehmeät Samsonitet palvelevat yhä, yli kymmenen vuoden käytön jälkeen hyvässä kunnossa.
Kakkosena tulee Delsey.
Edellisen kirjoittajan pointti laukun painosta oli hyvä, osa halpislaukuista painaa kohtuuttoman paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669377Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.247383Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot304878HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.864510Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770